Aktualności

Boże Narodzenie (2016.12.25)

1.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła oraz szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy również za ofiary złożone w czasie Pasterki na tacę, przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Ponadto dziękujemy za dary materialne oraz ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego, przeznaczone na świąteczną pomoc dla ubogich. Wszystkich naszych Dobrodziejów, Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Miłosiernemu Bogu, odprawiając w ich intencji Mszę świętą w każdą niedzielę i święta obowiązkowe. Dzisiaj odprawiliśmy ją o północy, podczas Pasterki.
2.    Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
3.    W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri.
4.    W piątek będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą w tym dniu odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w grudniu. Kartki z imionami zmarłych, z zaznaczeniem, że chodzi o ostatni piątek miesiąca, można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
5.    W sobotę ostatni dzień roku 2016. O godz. 18.00 odprawimy Nieszpory z kazaniem podsumowującym stary rok, a po nich Mszę świętą dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane od Boga w tym roku.
6.    O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.
7.    W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mieczysława Stebarta COr, który w tym dniu obchodzi imieniny.
8.    Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.
9.    Przypominamy, że wizyta kolędowa w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 2 stycznia. Ze stolika pod chórem nadal można zabrać wydrukowany plan tegorocznej Kolędy. Jest on również dostępny na naszej stronie internetowej filipini.eu.