plakat
Aktualności

Droga Krzyżowa ulicami parafii

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII – 11 września 2015

11 września br., tradycyjnie w piątek przed uroczystością odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Trasa przebiegała ulicami: Piłsudskiego, Wałową, Legionów, bł. ks. Romana Sitki i Piłsudskiego.

W nabożeństwie wzięło udział około 150 osób – kapłanów, sióstr zakonnych, członków Rady Duszpasterskiej i grup duszpasterskich działających przy naszym Oratorium oraz Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła i Kongregacji.

Rozważania przygotowali diakoni: Mirosław i Michał. Układ stacji Drogi Krzyżowej odbiegał od klasycznego – poszczególne stacje przedstawiały wydarzenia z życia Pana Jezusa, od chrztu w Jordanie do Zmartwychwstania. Rozważanie każdej ze stacji składało się z perykopy biblijnej oraz krótkiej medytacji.

Tradycyjnie na czele procesji był niesiony duży drewniany krzyż. Między poszczególnymi stacjami krzyż był niesiony przez różne grupy osób, m. in. przez kapłanów, siostry zakonne, Radę Duszpasterską, matki, ojców, babcie, dziadków, osoby chore i cierpiące, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Oratorium Młodych, Grupę Biblijną „Sychar” czy Maltę – Służbę Medyczną. Nabożeństwo zakończyło błogosławieństwo Ojca Superiora Macieja Mitery i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym za wspólną modlitwę i pochylenie się nad drogą życia naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Więcej zdjęć w galerii.