Aktualności

Godzina Zachwytu i Pielgrzymka do 7 kościołów

 

 

W sobotę, 20 maja, po wieczornej Mszy Świętej o 19:45 zapraszamy na czuwanie modlitewne „Godzina Zachwytu nad Chrystusem Kapłanem”. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy poprzez modlitwy i śpiewy dziękować Panu Jezusowi za dar kapłaństwa oraz prosić o dobre przeżycie czekających nas wydarzeń: Uroczystości ku czci św. Filipa Neri oraz święceń kapłańskich diakona Patryka. Po czuwaniu tradycyjnie zapraszamy do Oratorium na pogaduchy i pyszne ciastko.

 

W czwartek, 25 maja, w Wigilię Uroczystości Św. Filipa Neri, zapraszamy na Pielgrzymkę do 7 kościołów. Naśladując św. Filipa, który nawiedzał 7 bazylik Rzymu, chcemy pielgrzymować do 7 kościołów położonych w centrum naszego miasta. Pielgrzymka rozpocznie się przed naszym kościołem po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19:30. Trasa wynosi nieco ponad 4 km, a orientacyjny czas przejścia to 2 godziny. Zachęcamy do włączenia się we wspólne wędrowanie i modlitwę.