Aktualności

I Niedziela Wielkiego Postu (2015.03.05)

1.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.
 

2.    W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 

3.    Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w klasztorze we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
 

4.    W sobotę o godz. 10.00 w Auli św. Filipa odbędzie się kolejne Oratorium Dzieci.
 

5.    W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar Katynia w 77. rocznicę podpisania rozkazu o likwidacji polskich obozów jenieckich na terenie ZSRR. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

6.    Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

7.    W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wsparcie dla potrzebujących, którzy są objęci pomocą naszego parafialnego oddziału Caritas. Minimalna ofiara to 5 zł.

8.    Wczoraj nasi ministranci i lektorzy brali udział w dekanalnych eliminacjach Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Wielki sukces osiągnęła drużyna lektorów starszych, która zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal rozgrywek. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Jadwigę Kuhl, l. 91. Dobry Jezu, a nasz Panie…