Aktualności

II Niedziela Adwentu (2015.12.05)

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w roratach, które od poniedziałku do piątku odprawiamy o 18.30, a w soboty o 8.30. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 18.00, a w soboty o 8.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do licznego udziału w roratach zachęcamy szczególnie dzieci przygotowujące się w naszym kościele do I Komunii świętej oraz kandydatów do bierzmowania.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych, które odprawiamy jak w dzień powszedni.
 3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii będzie w środę, o godz. 17.00.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się po Mszach świętych wieczornych: we wtorek trzecioklasiści, a w czwartek pierwszo- i drugoklasiści.
 5. W środę i czwartek będzie zapowiadana już przed tygodniem zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, RTV i AGD będzie można zostawiać w naszym ogrodzie za czarną metalową bramą od ul. Piłsudskiego w środę w godz. od 9:00 do 17.00 i w czwartek od 9.00 do 10.30. Środki uzyskane dzięki tej akcji, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeznacza na finansowanie projektów w krajach misyjnych oraz w tych rejonach świata, gdzie trwają prześladowania katolików. Polecamy tę inicjatywę Państwa życzliwości.
 6. W piątek Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 18.30 w Auli Jana Pawła II przy Katedrze.
 7. W sobotę, o godz. 14.00, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, rozpocznie się adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będzie śpiewał nasz Chór Oratoryjny „Paradiso”. Natomiast o godz. 14.00, w naszym kościele, rozpoczną się obchody inaugurujące w Diecezji tarnowskiej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i sympatyków, do przyjścia po raz drugi i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które pozwala doświadczyć wagi i znaczenia naszej oratoryjnej świątyni na duchowej mapie Diecezji. Wspólna modlitwa pod przewodnictwem Ks. Biskupa, a potem procesja do Tarnowskiej Katedry i otwarcie Jubileuszowej Bramy Miłosierdzia, niech będą dla nas impulsem do rozdzielania miłosierdzia bliźnim i obfitego korzystania z łask odpustowych, jakie w tym roku udziela Kościół Święty.
 9. Już dzisiaj informujemy, że w poniedziałek, 21 grudnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Adresy chorych prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli.
 10. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł. W tym roku po raz pierwszy Caritas przygotowała również duże świece w cenie 12 zł. W zakrystii są także rozprowadzane opłatki wigilijne. Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Parafialnej Caritas, która regularnie wspomaga 82 osoby. Od jutra będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, która znajduje się w filarze po prawej stronie kościoła.
 11. Dziś w ramach obchodzonego w Polsce Dnia Solidarności z Kościołem na Wschodzie, przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc katolikom tam mieszkającym.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu śp. Janinę MICHALSKĄ, lat 81, z ul. Chopina. Dobry Jezu…