Aktualności

II Niedziela Adwentu (2016.12.04)

1.    Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.
3.    Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku
o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Mszą świętą roratnią śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
4.    Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie miało miejsce we wtorek po wieczornej Mszy świętej w klasztorze.
5.    W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu odprawimy jak w dzień powszedni. Również w czwartek, po wieczornej Mszy świętej, odbędzie się kolejny adwentowy Wieczór Wiary. Tym razem katecheza będzie nosiła tytuł: „Nasza powszednia miłość”
i poprowadzi ją ks. Michał Witek COr.
6.    W najbliższą sobotę, z powodu wyjazdowego dnia skupienia, nie będzie spotkania Oratorium Młodych w klasztorze, a tym samym nie będzie również spotkania kandydatów do bierzmowania.
7.    W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów wymiany ławek w nawach bocznych i na chórze naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ten cel w ostatnią niedzielę października. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ciężar tej inwestycji wciąż przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego po raz kolejny ośmielamy się prosić naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków o pomoc i życzliwość w tej jakże ważnej sprawie. Wszystkich naszych Ofiarodawców nieustannie polecamy w modlitwie wstawiennictwu św. Filipa Neri.
8.    Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.
9.    W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł. W tym roku „Caritas” przygotowała również duże świece w cenie 12 zł.
10.    Od wtorku przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego prosimy składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na pomoc dla ubogich można składać do skarbony
św. Antoniego, która znajduje się po prawej stronie kościoła z przodu.
11.    Informujemy, że w związku z powtarzającymi się ciągle niewłaściwymi zachowaniami pewnych osób w naszym kościele, zostaliśmy zmuszeni do zainstalowania monitoringu, który działa od wczoraj. Ufamy, że pomoże to
w rozwiązaniu problemu i w uszanowaniu przez wspominane osoby świętości naszej świątyni.
12.    Parafia katedralna zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia dla małżeństw niesakramentalnych. Będzie miał on miejsce w sobotę 10 grudnia o godz. 14.00.
13.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Joannę Walawską,
l. 93. Dobry Jezu, a nasz Panie…