Aktualności

II Niedziela po Bożym Narodzeniu (2016.01.03)

1.    Trwa wizyta kolędowa w naszej parafii. Program jest zamieszczony na naszej stronie filipini.eu. W dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16:00, w sobotę przed południem od 10:00 do 12:00, a popołudniu od 14:00 w kilku przypadkach zaznaczono późniejszą godzinę. Prosimy, aby o wizycie kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym. Prosimy również, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na wykonanie nowych ławek w nawach bocznych oraz na chórze, a także konfesjonałów szafowych. Podczas tegorocznej wizyty kolędowej prowadzimy wstępny sondaż związany z gotowością przyjęcia w swoich domach młodzieży przybywającej na Światowe Dni Młodzieży. W trakcie tygodnia misyjnego: od 20 do 25 lipca nasza parafia powinna ugościć ok. 40 osób. Wstępną deklarację przyjęcia młodych można złożyć podczas wizyty kolędowej. Jej potwierdzenie nastąpi bliżej Światowych Dni Młodzieży.
2.    Ze względu na kolędę, w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne załatwia ksiądz dyżurny.
3.    W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawiamy według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Taca przeznaczona jest na potrzeby Misji Świętych. Po każdej Mszy, przed kościołem młodzież z Oratorium Młodych wraz z ministrantami i lektorami będzie rozprowadzać przygotowane przez siebie zestawy kadzidła i kredy dla oznaczenia domów. Minimalna ofiara to przynajmniej 2 złote. Jak co roku, dochód przeznaczamy na dofinansowanie zimowego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego naszych ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych. Zachęcamy do bardzo życzliwego potraktowania tej sprawy, która jest formą inwestycji w młode pokolenie, które poprzez modlitwę i wypoczynek dojrzewa do podejmowania z Chrystusem odpowiedzialności za przyszły kształt Kościoła i świata.
4.    W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 14:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, podczas której Jubileusz 25-lecia pracy w Duszpasterstwie Niewidomych będzie świętował Ks. Tadeusz Bańkowski, pełniący funkcję  Diecezjalnego Duszpasterza Niewidomych.
5.    Kandydatów do bierzmowania, już dzisiaj informujemy, że spotkania w styczniu odbędą się w przyszłym tygodniu po Mszach świętych wieczornych: we wtorek 12.01 – klasy trzecie, w czwartek 14.01 – klasy pierwsze i drugie.
6.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na spotkanie opłatkowe z Ks. Biskupem, które odbędzie się 14 stycznia /czwartek/ w Katedrze. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
7.    Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Stanisława NOWAKA, lat 83, z ul. Chopina. Dobry Jezu…