Aktualności

II Niedziela Wielkiego Postu (2017.03.12)

 1. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych
  i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Maciej Zieliński MCCJ – Misjonarz Kombonianin, pracujący w misji Amakuriat w Kenii. Po Eucharystii i zmianie tajemnic zapraszamy na spotkanie z o. Maciejem w Auli
  św. Filipa pod ogrodem. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączali się
  w projekty misyjne organizowane przez Misyjny Ruch Młodych TUCUM: „Edukacja dla Pokot”, „Różaniec dla Pokot” oraz „Pokot Mobile Network”.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
 6. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 5 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla potrzebujących, którzy są objęci pomocą naszego parafialnego oddziału Caritas. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.
 7. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w naszym kościele rozpoczną się tradycyjnie w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy.  
 8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Krystynę Krysę, l. 79, z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…