Aktualności

III Niedziela Adwentu (2015.12.13)

 1. Dzisiaj, o godz. 14.00, w naszym kościele rozpoczynają się uroczystości otwarcia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i sympatyków do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu, kiedy to po wspólnej modlitwie w naszej oratoryjnej świątyni wyruszymy wraz z przedstawicielami wszystkich parafii Tarnowa i okolic do Katedry, w której Ks. Biskup otworzy Drzwi Święte Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Przy okazji przypominamy, że za przejście przez Bramę Miłosierdzia w dniach od 13 grudnia br. do 20 listopada 2016 roku i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz, można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy również, że w trwającym Roku Jubileuszowym 500-lecia urodzin św. Filipa Neri, również w naszym kościele do 26 maja 2016 roku, można zyskać Odpust Zupełny za modlitwę przez wstawiennictwo św. Filipa przed Jego wizerunkiem. Ten odpust również udzielany jest pod zwykłymi warunkami.
 2. Nadal serdecznie zapraszamy do udziału w roratach, które od poniedziałku do piątku odprawiamy o 18.30, a w soboty o 8.30. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 18.00, a w soboty o 8.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych i misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż różańcowych.
 4. We wtorek, na początku Mszy świętej roratniej, o godz. 18.30 mieszkańcom Tarnowa zostanie przekazane „Betlejemskie Światło Pokoju”. Zachęcamy, aby szczególnie na tę Mszę świętą przynieść ze sobą świece lub lampiony, by po Mszy świętej móc zabrać „Betlejemskie Światło Pokoju” do swoich domów.
 5. W czwartek, zapraszamy na kolejną Pielgrzymkę w ramach nowej edycji „Wieczorów Wiary”. Tym razem, po Mszy świętej wieczornej wyruszymy do kościoła Ojców Bernardynów. Obszerna relacja na temat listopadowej pielgrzymki znajduje się w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.
 6. Rozpoczynający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia zachęca nasze wspólnoty oratoryjne, aby na nowo odkryć spowiedniczy charyzmat naszego założyciela Ojca Filipa. Dlatego też w najbliższy piątek pragniemy zaprosić na adwentową „Noc Spowiedzi”. Tym razem pragniemy, aby dynamika najbliższego piątku i nocy z piątku na sobotę była następująca: O godz. 15:00 w piątek wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 15:30 dodatkowa Msza święta, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi; o godz. 18:00 Godzinki i błogosławieństwo; o 18:30 Msza święta, a po niej adoracja przez całą noc z okazją do spowiedzi. W czasie adoracji na wspólną modlitwę zgromadzą się od godz. 21:30 Chór Oratoryjny „Paradiso”, od 22.00 Grupa Biblijna Sychar i Oratorium Młodych, od godz. 23.00 Oratorium Dorosłych. Adoracja zakończy się w sobotę o 6:30, natomiast okazja do spowiedzi potrwa jeszcze, jak zwykle w sobotę, do godz. 9:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie Was wszystkich, naszych parafian, przyjaciół i sympatyków, którzy cenią sobie modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem i pragną w spokoju, rozmodleniu i bez niepotrzebnego pośpiechu przeżyć przedświąteczną spowiedź. Więcej informacji na temat „Nocy spowiedzi” znajduje się na naszej stronie filipini.eu. Tam również umieściliśmy różne pomoce do osobistej modlitwy podczas adoracji, jak i do przygotowania na przeżycie sakramentu pokuty. Natomiast w kościele przez całą „Noc Spowiedzi” będzie można zabrać dla siebie małą książeczkę pt. „Jak się spowiadać”.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Ofiary składane na tacę w tym dniu pragniemy przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrzewania i utrzymania naszego kościoła w okresie jesienno-zimowym. Prosimy o życzliwe potraktowanie tej sprawy.
 8. Jak już informowaliśmy, w poniedziałek, 21 grudnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Adresy chorych można zgłaszać jeszcze przez ten tydzień.
 9. Przed kościołem są rozprowadzane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł, w tym roku „Caritas” przygotowała także duże świece w cenie 12 zł. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w opłatki wigilijne, bez których w Polskiej tradycji nie sposób sobie wyobrazić wieczerzy wigilijnej w rodzinnym gronie. Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Parafialnej Caritas, która regularnie wspomaga 82 osoby. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz, gdzie można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do skarbony św. Antoniego, która znajduje się w filarze po prawej stronie kościoła.
 10. Od dzisiaj na naszej stronie filipini.eu oraz na stoliku pod chórem można pobrać program wizyty kolędowej. Rozpoczniemy ją w sobotę 2 stycznia 2016 roku, a zakończymy w poniedziałek 11 stycznia. Prosimy zwrócić uwagę, że tym razem wprowadziliśmy dodatkowe godziny odwiedzin w sobotę w godz. od 10:00 do 12:00, a następnie po przerwie będziemy odwiedzać naszych parafian od godz. 14:00. W dni powszednie bez zmian, wizyta kolędowa rozpoczyna się o godz. 16:00. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjąć księdza w wyznaczonych terminach prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, w celu ustalenia innego terminu wizyty. Program kolędy uwzględnia stan mieszkańców naszej parafii ze stycznia br.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu śp. Zdzisławę WIDEŁ, lat 90, z ul. Legionów oraz śp. Teklę Naleźny ze Wspólnoty Misyjnej. Dobry Jezu…