Aktualności

III Niedziela Adwentu (2016.12.11)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów wymiany ławek w nawach bocznych naszego kościoła.
2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 10.30.
3.    Wciąż zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
4.    W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych i misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż różańcowych.
5.    W czwartek po wieczornej Mszy świętej w Auli św. Filipa odbędzie się kolejny adwentowy Wieczór Wiary. Tym razem katecheza będzie nosiła tytuł: „Włączyć to, co kruche” i poprowadzi ją ks. Mateusz Kiwior COr.
6.    W sobotę w Auli św. Filipa odbędzie się kolejne spotkanie Oratorium Dzieci. Natomiast po wieczornej Mszy świętej o godz. 19.19 zapraszamy na adwentowe czuwanie z chórem „Paradiso” i Oratorium Młodych pt. „Przyjdź Panie i obdarz nasze rodziny radością miłości!” W programie intronizacja Świętej Rodziny
i betlejemskiego żłóbka, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo sianka na wigilijny stół. Na czuwanie szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i opiekunów oraz wszystkie rodziny naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Po czuwaniu każdy otrzyma pobłogosławione sianko na wigilijny stół. Zakończenie około godz. 21.00.
7.    W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Podczas tej Mszy świętej zostanie przekazane mieszkańcom Tarnowa przez harcerzy „Betlejemskie Światło Pokoju”. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec lub lampionów, aby po Mszy świętej móc zabrać „Betlejemskie Światło Pokoju” do swoich domów.
8.    Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł. W tym roku „Caritas” przygotowała również duże świece w cenie 12 zł.
9.    Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do skarbony św. Antoniego, która znajduje się po prawej stronie kościoła.
10.    Z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych udamy się we wtorek 20 grudnia. Prosimy zgłaszać nazwiska i adresy chorych w zakrystii, na furcie klasztornej, telefonicznie lub mailowo.
11.    Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na Adwentowe Zamyślenie, które będzie miało miejsce w piątek 16 grudnia o godz. 17.30 w Auli św. Jana Pawła II przy katedrze. Szczegóły na afiszu.
12.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Marię Chmiel,
l. 93. Dobry Jezu, a nasz Panie…