Aktualności

IV Niedziela Adwentu (2015.12.20)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania i utrzymania naszego kościoła w okresie jesienno-zimowym.
2.    Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na roraty, które w poniedziałek, wtorek i środę odprawimy o 18.30, a w czwartek o 8.30. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 18.00, a w czwartek o 8.00 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
3.    Przed świętami zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy dzisiaj podczas każdej Mszy świętej. W poniedziałek i wtorek rano od 6.30 do 9.00 i popołudniu w poniedziałek od 17.00, a we wtorek od 15.00. Ponadto okazja do spowiedzi będzie w środę od 6.30 do 19.00, a w Wigilię od 6.30 do 12.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.   
4.    Porządek Mszy świętych w związku ze Świętami Bożego Narodzenia będzie następujący: w czwartek – Wigilię Bożego Narodzenia – Msze święte odprawiamy tylko przed południem; ostatnia Msza święta będzie o godz. 8.30.
5.    W czwartkowy wieczór postarajmy się o prawdziwie religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej. Chwalebnym zwyczajem jest wcześniejsze, wspólne, rodzinne ubieranie choinki i śpiew kolęd. Zgodnie z tradycją wieczerza powinna rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, następnie wspólną modlitwą i błogosławieństwem posiłku. Uwieńczeniem rodzinnej modlitwy, niech będzie dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia. Niech również po zakończeniu posiłku nie zabraknie modlitwy i wspólnego kolędowania.
6.    O północy z czwartku na piątek zapraszamy do udziału w Pasterce, podczas której będziemy modlić się za wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Ofiary składane na tace podczas Mszy o północy są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. W tym roku, po raz pierwszy po zakończeniu Pasterki nasz Chór Oratoryjny „Paradiso” zaprasza na wspólne kolędowanie.
7.    W piątek – Boże Narodzenie – Msze święte odprawiamy według porządku niedzielnego. Mszę świętą, o godz. 18.30, z racji ostatniego piątku miesiąca ofiarujemy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci obchodzimy w grudniu. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej. Ze względu na uroczystość, w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, nie będzie również wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
8.    W sobotę kościół przeżywa święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, w tym dniu Msze święte również odprawiamy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
9.    W Niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny.
10.    Przed kościołem są rozprowadzane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł, są także duże świece w cenie 12 zł. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w opłatki wigilijne.
Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Parafialnej „Caritas”, która regularnie wspomaga 82 osoby. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy nadal można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do skarbony św. Antoniego.
11.    Przypominamy, że na naszej stronie filipini.eu znajduje się plan wizyty kolędowej, która potrwa od 2 do 11 stycznia przyszłego roku.
12.    Przepraszamy za utrudnienia związane z zamknięciem przedsionka nawy Matki Bożej. Są one podyktowane pracami aranżacyjnymi miejsca pochówku kandydata na ołtarze z naszego Oratorium Sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya COr – męczennika II wojny światowej. Mamy nadzieję, że prace zakończą się przed Bożym Narodzeniem.
13.    Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu śp. Eligię SIENIAWSKĄ, lat 92, z ul. Matejki. Dobry Jezu…