Aktualności

IV Niedziela Wielkanocna (2016.04.17)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, dlatego wszystkich prosimy o modlitwę, by w naszym Oratorium w Tarnowie, a także w oratoriach na całym świecie nigdy nie brakowało gorliwych i świętych kapłanów oraz braci gotowych z radością głosić Ewangelię na wzór św. Filipa Neri. W osobistych modlitwach prośmy również o powołania z naszej wspólnoty parafian przyjaciół i sympatyków do spełniania różnych charyzmatów w Kościele. Nasze modlitwy są potrzebne nie tylko po to, aby wzbudzić w sercach młodych pragnienie podążania za Chrystusem, ale także by umocnić odwagę zrealizowania Bożego głosu, który w subtelny sposób rozbrzmiewa w wielu sercach. Taka odwaga pójścia za głosem Boga jest często najtrudniejszą decyzją, w czasach moralnego liberalizmu i powszechnego dążenia by bardziej „mieć” niż „być”. Za każde modlitewne westchnienie w tych intencjach bardzo dziękujemy.
2.    Już dzisiaj informujemy, że nasza doroczna pielgrzymka do Tuchowa, odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia. Będziemy pielgrzymować pieszo, autokarami i własnymi środkami transportu. Więcej szczegółów za tydzień.
3.    Młodzież z terenu naszej parafii, która chciałaby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, zarówno w tygodniu misyjnym jak i w obchodach centralnych w Krakowie, zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Potrzebni są również wolontariusze parafialni i dekanalni, którzy pomogą przy organizacji tygodnia misyjnego w naszym mieście. Więcej informacji na temat wolontariatu i uczestnictwa w ŚDM udziela ks. Mateusz.
4.    Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jerzego KOCHA, l. 72, z ul. Legionów i śp. Barbarę ZACZYŃSKĄ, l. 73, z ul. Chopina. Dobry Jezu…