Aktualności

IV Niedziela Wielkiego Postu (2016.03.06)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Do podziękowań, dołączamy ofiarę Mszy świętej w intencji wszystkich dobrodziejów naszego kościoła, Parafian, Przyjaciół i Sympatyków, którą odprawiamy w każdą niedzielę, a dzisiaj o godz. 9:15.
 

2.    Nadal zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o 18:00, a Gorzkie Żale w niedziele o 18:00.
 

3.    Kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas gimnazjum zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek. Klasy I i II w Auli św. Filipa pod ogrodem, a klasy III w klasztorze. Rozpoczęcie spotkań po Mszy świętej wieczornej.
 

4.    W najbliższy piątek i sobotę zapraszamy na  warsztaty pt. „Weekend Dobrej Komunikacji". Spotkania odbędą się wieczorem w piątek i w sobotę do południa w sali pod ogrodem. Zapisy do dzisiaj do północy za pośrednictwem naszej strony internetowej: filipini.eu.
 

5.    W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.
 

6.    Wszystkich, zainteresowanych wykonywaniem własnoręcznych ozdób świątecznych: wianków, koszyków i palm związanych z nadchodzącymi świętami, zapraszamy na warsztaty: „Folkowa Wielkanoc”, które odbędą się za dwa tygodnie, w sobotę przed Niedzielą Palmową – 19 marca, w godz. od 10:00 do 13:00 w Auli św. Filipa pod ogrodem. Informacje i zapisy na naszej stronie filipini.eu lub w zakrystii. Koszt udziału, w którym zawarte są wszystkie niezbędne materiały, to 25 złotych. Zapisy do przyszłej niedzieli.
 

7.    Już dzisiaj zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w naszym kościele rozpoczną się tradycyjnie w Niedzielę Palmową. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie franciszkanin o. Klaudiusz Michalski – pełniący funkcję przełożonego dla zgromadzenia dolorystów. Wszystkich naszych parafian prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na rekolekcje od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 

8.    Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie ogłasza nabór do klasy pierwszej Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej oraz do klasy pierwszej szkoły popołudniowej. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły. Spotkanie informacyjne dla rodziców będzie w czwartek 17 marca, o godz. 17:00 w budynku szkoły.
 

9.    Przed kościołem można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne „Caritas”. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wsparcie dla najuboższych. Zachęcamy również do składania ofiar dla ubogich do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do ciemnicy i grobu oraz na świąteczny wystrój kościoła.