Aktualności

IV Niedziela Zwykła (2017.01.29)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w sezonie zimowym.

2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00.

3.    W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu odprawimy jak w dzień powszedni. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów, a w piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia

i na dodatkową Mszę świętą o 15.30 dla powracających z pracy. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. Ponadto w piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – orędownika w chorobach gardła. Z tej racji po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo gardeł.

5.    W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w ramach 9-miesięcznej nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza św. z rozważaniem fatimskim, które tradycyjnie poprowadzi ks. Antoni Bielak. Po Mszy św. wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca. Serdecznie zapraszamy.

6.    Przypominamy, że z racji na ferie zimowe przez dwie najbliższe soboty nie ma spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce w sobotę 18 lutego.

7.    Również z racji na ferie kancelaria parafialna przez dwa najbliższe tygodnie będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.

8.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Marię Grzywacz, l. 91, z ul. Legionów oraz śp. Antoniego Ciejaka, l. 84, z ul. Asnyka. Dobry Jezu, a nasz Panie…