Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego (2016.01.10)

1.    Jutro kończy się wizyta kolędowa w naszej parafii. Tych, którzy zgłosili przełożenie wizyty na poniedziałek będziemy odwiedzać jutro od godz. 16:00. Prosimy, aby zgodnie z naszą tradycją, w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić w kopercie na tacę. Zebrane w tym roku środki przeznaczymy na wykonanie nowych ławek w nawach bocznych oraz na chórze, a także konfesjonałów szafowych. Podczas wizyty kolędowej prowadzimy wstępny sondaż związany z gotowością przyjęcia w swoich domach młodzieży przybywającej na Światowe Dni Młodzieży. W trakcie tygodnia misyjnego: od 20 do 25 lipca nasza parafia powinna ugościć ok. 40 osób. Wstępną deklarację przyjęcia młodych można złożyć podczas kolędy. Jej potwierdzenie nastąpi bliżej Światowych Dni Młodzieży.
2.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w Święto Trzech Króli na tacę, przeznaczone na Misje Święte oraz za wsparcie zimowego wyjazdu ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych przez nabycie zestawów kadzidła i kredy.
3.    Dziś jeszcze, o godz. 14:00 będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża, z racji Jubileuszu 25-lecia posługi w Diecezjalnym Duszpasterstwie Niewidomych Ks. Tadeusza Bańkowskiego COr.
4.    W poniedziałek wieczorną Mszę odprawimy w int. Misji świętych i misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż różańcowych.
5.    W środę, o godz. 17:00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, natomiast w czasie Mszy świętej, o godz. 18:30 będzie śpiewał chór z Zespołu Szkół Muzycznych.
6.    Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na spotkania po Mszach świętych wieczornych: we wtorek – klasy trzecie, w czwartek – klasy pierwsze i drugie. Jednocześnie informujemy, że termin bierzmowania został ustalony na czwartek – 17. marca, o godz. 18:00.
7.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na spotkanie opłatkowe z Ks. Biskupem, które odbędzie się w czwartek w Katedrze. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.