Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego (2017.01.08)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w Święto Trzech Króli na tacę, przeznaczone na cele misyjne oraz za wsparcie zimowego wyjazdu ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych przez nabycie zestawów kadzidła i kredy. Ponadto dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę uczestniczyli w naszym oratoryjnym kolędowaniu.
2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 10.30.
3.    Tarnowska KANA zaprasza w poniedziałek na spotkanie opłatkowe seniorów. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 w naszym kościele Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Dalsza część spotkania będzie miała miejsce w Auli Wyższego Seminarium Duchownego.
4.    W poniedziałek wieczorną Mszę odprawimy w intencji Misji świętych i misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż różańcowych.
5.    W czwartek kończy się wizyta kolędowa w naszej parafii. Program kolędy jest dostępny na stoliku pod chórem oraz na naszej stronie filipini.eu. Przypominamy, że kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Prosimy, aby o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy nie wychodzą z domu. Dla tych, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie i zgłosili nam ten fakt, kolęda będzie w piątek 13 stycznia od godz. 16.00. Jak co roku prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na pokrycie kosztów zakończonej już wymiany ławek w nawach bocznych oraz prac przy wykonaniu ławek na chórze naszego kościoła.
6.    Z racji na wizytę kolędową kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodniu będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.
7.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będą modlić się razem z nami Księża Sercanie z ul. Rogoyskiego, którzy w tym dniu odwiedzą naszą wspólnotę z wizytą kolędową. Natomiast o godz. 17.00 odprawiona zostanie comiesięczna Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
8.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w minionym tygodniu śp. Karolinę Bobrowską, lat 83, z ul. Rogoyskiego.