Aktualności

Niedziela Świętej Rodziny (2015.12.27)

1.    Dziś jeszcze w naszym kościele, o godz. 17:00 będzie Msza święta z udziałem Chóru Oratoryjnego „Paradiso”, a po niej spotkanie opłatkowe chóru w Auli św. Filipa w ogrodzie. Natomiast o godz. 20:30 zapraszamy na Mszę świętą Środowisk Twórczych.
2.    W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne załatwia ksiądz dyżurny.
3.    Jutro, po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie opłatkowe Oratorium Młodych.
4.    W czwartek rano, o godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza święta dla chorych i seniorów, natomiast wieczorem, o godz. 18:00 odprawimy Nieszpory z kazaniem podsumowującym stary rok, a po nich Mszę świętą na zakończenie roku w int. Kongregacji, powołań i wszystkich czcicieli św. Filipa Neri, z racji ostatniego czwartku miesiąca.
5.    O północy z czwartku na piątek zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.
6.    1 stycznia, w piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte odprawiamy jak w niedzielę. Podczas Mszy o godz. 12:00 będziemy modlić się w intencji Jubilata Ks. Mieczysława Stebarta COr, który niedawno obchodził 90-te urodziny, a 1 stycznia świętuje dzień imienin. Ponieważ Nowy Rok to zarazem I piątek miesiąca, dlatego wszystkich, którzy są w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do przyjęcia komunii świętej wynagradzającej, a pozostałym proponujemy skorzystanie ze spowiedzi podczas Mszy świętych.
7.    W sobotę, 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Program jest zamieszczony na naszej stronie filipini.eu. Przypominamy tylko, że w soboty będziemy odwiedzać naszych parafian przed południem w godz. 10:00 do 12:00, a popołudniu od 14:00, natomiast w dni powszednie zaczynamy o 16:00, chyba że na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców naszej parafii, dlatego prosimy o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy pozostają w domach. Prosimy również, aby tak jak to było dotychczas, w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na wykonanie nowych, bardziej ergonomicznych i pojemnych ławek w nawach bocznych oraz na chórze, a także konfesjonałów szafowych – tak bardzo potrzebnych dla zachowania tajemnicy spowiedzi oraz spowiedzi osób niedosłyszących. Bardzo chcemy, aby nowe ławki i konfesjonały stanowiły wotum wdzięczności i materialny owoc Roku Jubileuszowego 500-lecia urodzin św. Filipa Neri oraz Roku Miłosierdzia.