Aktualności

Niedziela Świętej Rodziny (2017.12.31)

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory z kazaniem podsumowującym kończący się Rok Pański 2017, a po nich o godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą 

w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków, dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane od Boga w mijającym roku. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o godz. 20.30. Natomiast o północy zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.

2. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mieczysława Stebarta COr, który w tym dniu obchodzi imieniny.

3. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Jej program znajduje się na stoliku pod chórem oraz na naszej stronie filipini.eu. Kolędę zaczynamy codziennie o godz. 16.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Prosimy, aby o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy nie wychodzą z domów. Pragniemy, aby nasza wizyta w Państwa domach była czasem wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i duszpasterskiej rozmowy, dlatego prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Ofiary te przeznaczymy na modernizację nagłośnienia w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelką życzliwość w tej sprawie.

4. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędowy, do 12 stycznia włącznie, jest czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota stycznia. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornych nabożeństw. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00.

6. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry 

i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji świętych. Po każdej Mszy świętej przed kościołem młodzież 

z Oratorium Młodych wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane zestawy kadzidła i kredy. Minimalna ofiara za zestaw to 2 złote. Dochód przeznaczymy na dofinansowanie zimowego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i spotęgowania zapału młodych ludzi zaangażowanych w nasze oratoryjne duszpasterstwo.

Przypominamy, że również w tym dniu o godzinie 13:00 z placu katedralnego wyruszy „Orszak Trzech Króli”. Szczegóły na plakacie.

7. Z racji na Święto Trzech Króli w sobotę wyjątkowo nie będzie nabożeństwa pierwszych sobót. Zachęcamy jednak do przystąpienia do sakramentu pokuty, przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej oraz do wypełnienia pozostałych warunków nabożeństwa pierwszosobotniego jakimi są: odmówienie jednej części różańca i 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. Nagranie rozważań będzie można odsłuchać na naszej stronie internetowej filipini.eu.

8. W niedzielę 7 stycznia o godzinie 19:15 zapraszamy na Oratoryjne Kolędowanie z Chórem „Paradiso”. W tym roku w ramach kolędowania naszego chóru, wystąpią również dzieci ze szkoły podstawowej sióstr Sacre Coeur w Zbylitowskiej Górze. Do wspólnego kolędowania zapraszamy również Oratorium Dzieci, ich rodziców 

i bliskich. Szczególnie liczymy na obecność naszych Parafian, Przyjaciół 

i Sympatyków, pragniemy bowiem, aby wspólne kolędowanie w kościele było dopełnieniem świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Jolantę MARKUCKĄ l. 63, Józefa MUCHĘ l. 79 oraz śp. Edmunda SROKĘ l. 85.