Aktualności

Niedziela Trójcy Świętej (2017.06.11)

1.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00.
2.    Przypominamy, że dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
3.    Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie 
i Wydziału Teologicznego w Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
4.    Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są przez cały czerwiec codziennie o godz. 18.30.
5.    W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych 
i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.
6.    W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji nazywana „Bożym Ciałem”. Jak co roku nasza wspólnota przygotowuje czwarty ołtarz miejskiej procesji eucharystycznej. Wszystkich chętnych do pomocy przy jego wykonaniu zapraszamy w środę na godzinę 16.00 przy budynku KRUS na 
ul. Wałowej. W Boże Ciało centralna Msza święta sprawowana przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 9.00 na Placu Katedralnym. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że 
z racji na procesję nie będzie Mszy świętej o godz. 10.30. Przypominamy też, że od maja do sierpnia w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 15.30 i tym samym nie będzie jej również w Boże Ciało. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na hospicja i dzieła charytatywne diecezji tarnowskiej.
7.    Począwszy od czwartku, przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy do udziału 
w nieszporach eucharystycznych połączonych z procesją w naszym klasztornym ogrodzie. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.30. Do udziału w procesjach zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.
8.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Eucharystię dziękczynną, kończącą kolejny rok duchowej formacji nauczycieli i wychowawców. Zostanie ona odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Ponadto Duszpasterstwo organizuje wyjazd na 80. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.