Aktualności

Program wizyty kolędowej 2016

Wizyta kolędowa jest przede wszystkim czasem spotkania duszpasterzy z wiernymi swojej parafii. Pragniemy wtedy poprzez wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę umacniać więzi duchowej wspólnoty, pielgrzymującej wciąż ku spotkaniu z Miłosiernym.

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, tym bardziej pragniemy dotrzeć do wszystkich, którzy mieszkają (nawet tymczasowo) na terenie naszej parafii. Wizyta kolędowa stanowi jeden z podstawowych sposobów określenia liczby mieszkańców parafii i służy również lepszemu rozeznaniu potrzeb duszpasterskich i duchowych naszej społeczności.

Bardzo prosimy, o modlitwę w intencji zbliżającej się Kolędy, aby przyniosła błogosławione owoce nawrócenia i większego zjednoczenia z Jezusem.

Jak co roku pragniemy, aby wizyta kolędowa służyła przede wszystkim wzajemnemu umocnieniu wiary. Dlatego też wzorem lat ubiegłych, podczas wizyty w domach nie zbieramy żadnych ofiar. Można je składać na tacę podczas Mszy świętych niedzielnych, w kopertach. Pozyskane w ten sposób środki planujemy przeznaczyć na wykonanie nowych ławek w nawach bocznych i na chórze naszego kościoła. Polecamy tę inwestycję Państwa życzliwości.

Niech Jezus Chrystus, który oświecił świat blaskiem swojej światłości, rozpromieni również serca wszystkich naszych Parafian, abyśmy z radością oczekiwali na spotkanie z Nim w braterskiej wspólnocie Kościoła.

                                                                                                                                                                            XX. Filipini

Aktualny plan wizyty kolędowej w formacie pdf można pobrać klikając tutaj.