prymicjeKH2017-33
Aktualności

Święcenia i Prymicje ks. Krzysztofa

Tuż po Uroczystości Odpustowej ku czci św. Filipa Neri, nasza wspólnota oratoryjna przeżywała kolejne radosne wydarzenie – święcenia prezbiteratu dk. Krzysztofa Hajkowskiego COr. W sobotnie przedpołudnie, w tarnowskiej katedrze o godz. 9:00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzej Jeża. Podczas Eucharystii J.E. Biskup Diecezjalny udzielił święceń prezbiteratu diakonom WSD w Tarnowie, a wśród nich należącemu do tarnowskiej kongregacji dk. Krzysztofowi. Na tę uroczystośc przybyło wielu naszych parafian, przyjaciół i sympatyków. Uczestniczyli w niej również rodzice dk. Krzysztofa, siostra, ks. Proboszcz z rodzinnej parafii w Tomaszowie Mazowieckim, księża z Kongregacji Oratorium w Tomaszowie oraz przyjaciele z rodzinnej miejscowości.

Po Mszy świętej, Ksiądz Krzysztof udał się do rodzinnego Tomaszowa, by przygotować się do odprawienia pierwszej Mszy świętej.

28 maja 2017 roku, przed godz. 12:00, na wokół kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Mazowieckim, można było czuć się jak przed filipińskim kościołem w Tarnowie. Wiele znajomych twarzy, naszych przyjaciół, przebyło blisko 150 km, aby uczestniczyć w pierwszej Mszy świętej Ks. Krzysztofa. Kaznodzieją prymicyjnym był filipin – ks. Grzegorz Chirk COr z Tomaszowa Mazowieckiego. Po Mszy Neoprezbiter udzielił błogosławieństwa z odpustem zupełnym, swoim rodzicom, rodzinie, kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim zebranym. Dopełnieniem uroczystości w kościele było spotkanie przy stole.

Aby tradycji stało się zadość, Ksiądz Prymicjant odprawił również Mszę świętą w naszym kościele w Tarnowie. Od wielu lat taka prymicyjna Eucharystia odbywa się we wtorek, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed rozpoczęciem Eucharystii, nowego kapłana tarnowskiego oratorium przywitali przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Oratorium Dorosłych i Liturgicznej Służby Ołtarza. Następnie ks. Krzysztof przewodniczył Mszy świętej, którą koncelebrował z całą wspólnota Tarnowskiego Oratorium. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił Chór Oratoryjny „Paradiso”, a homilię wygłosił ks. Mateusz. Po Mszy Prymicjant udzielił błogosławieństwa, a wszyscy uczestniczący w liturgii udali się na mały poczęstunek w Auli św. Filipa pod ogrodem.

Tradycją Domu tarnowskiego jest urlop każdego neoprezbitera, na który udaje się zaraz po Mszach prymicyjnych. Jest to zazwyczaj czas, kiedy odwiedza pozostałe domy filipińskie w Polsce, odprawia tam Msze święte i przeżywa radość pierwszych chwil kapłaństwa, by potem powrocić i objąć obowiązki we wspólnocie.

Księdza Krzysztofa polecamy Państwa gorliwej modlitwie.