Aktualności

Uroczystość Poświęcenia Kościoła (2016.10.30)

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na pokrycie kosztów wymiany ławek w nawach bocznych naszego kościoła.
2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00. Msza święta Duszpasterstwa Środowisk Twórczych zostanie odprawiona o godz. 20.30.
3.    W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.
4.    We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Msza święta na Starym Cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 14.00. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele będą o godz. 18.00. Bezpośrednio po Nieszporach zapraszamy do wspólnej krótkiej modlitwy przy grobowcu Księży Filipinów na Starym Cmentarzu.
5.    W środę przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętej o godz. 8.30 będziemy modlić się w intencji zmarłych Kapłanów, Braci i Pracowników naszej Kongregacji, natomiast o 18.30 w intencji zmarłych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła.
6.    Pierwsze dni listopada to czas, kiedy można zyskiwać odpusty za zmarłych. Od południa 1 listopada do północy z 2 na 3 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, wyznanie tam wiary i odmówienie modlitwy „Ojcze Nasz”. Natomiast od 1 do 8 listopada, codziennie, można zyskiwać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych. Wszystkie odpusty zyskuje się pod zwykłymi warunkami, jakimi są: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przypominamy, że odpust zupełny można zyskać tylko raz dziennie. Zachęcamy do zyskiwania odpustów, a przez to do pomocy duszom oczekującym w czyśćcu na ostateczne zjednoczenie z Bogiem.
7.    Wypominki w listopadzie będą odczytywane codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, o godz. 18.00. Po ich odczytaniu, ok. 18.10, będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając część Różańca. Dodatkowo w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele codziennie, przez cały listopad, odprawiamy Mszę świętą, która w najbliższym tygodniu będzie o godz. 6.30. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
8.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów, a w piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30 dla powracających z pracy. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę natomiast zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w ramach 9-miesięcznej nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza św. z rozważaniem fatimskim, które tradycyjnie poprowadzi ks. Antoni Bielak. Po Mszy św. wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca. Serdecznie zapraszamy.
9.    Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki zebranym w ten sposób środkom będzie można wybudować kolejne studnie z wodą, a także szkoły i szpitale dla chrześcijan w krajach misyjnych. Zbiórka będzie miała miejsce we wtorek 8 listopada od 16.00 do 18.00 oraz w środę 9 listopada od 10.00 do 14.00. Zużyte sprzęty należy składać w naszym ogrodzie – wejście przez czarną bramę przy ul. Piłsudskiego.
10.    Dwa najbliższe spotkania Oratorium Dzieci odbędą się 12 i 19 listopada. Szczegóły zostaną przesłane rodzicom na adresy e-mail.
11.    Parafia Księży Misjonarzy organizuje katechizację przedmałżeńską. Nauki będą się odbywały codziennie, od 13 do 20 listopada, o godz. 19.00.