Aktualności

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (2017.01.01)

1.    W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Program jest zamieszczony na naszej stronie filipini.eu. Przypominamy, że kolędę codziennie zaczynamy o godz. 16.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców naszej parafii, dlatego prosimy, aby o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy pozostają w domach. Jak co roku, prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na pokrycie kosztów zakończonej już wymiany ławek w nawach bocznych oraz prac przy wykonaniu ławek na chórze naszego kościoła.

2.    Z racji na wizytę kolędową kancelaria parafialna przez dwa najbliższe tygodnie będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.
 

3.    W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misji. Po każdej Mszy świętej przed kościołem młodzież z Oratorium Młodych wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane zestawy kadzidła i kredy. Minimalna ofiara za zestaw to 2 złote. Dochód przeznaczymy na dofinansowanie zimowego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która pozwala wzmocnić zaangażowanie młodych w naszym duszpasterstwie.
Ponieważ 6 stycznia, wypada I piątek miesiąca, dlatego wszystkich, którzy są w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej, a pozostałym proponujemy skorzystanie ze spowiedzi podczas Mszy świętych.
Również 6 stycznia o godz. 13.00 z Placu Katedralnego wyruszy „Orszak Trzech Króli”, który przejdzie do szopki w ogrodzie oo. Bernardynów

 

4.    W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w ramach 9-miesięcznej nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza św. z rozważaniem fatimskim, które tradycyjnie poprowadzi ks. Antoni Bielak. Po Mszy św. wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca. W nawiązaniu do Listu Ks. Biskupa, przypominamy, że nabożeństwo fatimskie składa się z pięciu pierwszych sobót, a zatem w styczniu będzie ostatnia okazja, by je rozpocząć i uczynić zadość fatimskiemu orędziu Matki Bożej.                            
 

5.    Również w sobotę, 7 stycznia, zapraszamy na Oratoryjne Kolędowanie z Chórem „Paradiso” i „Oratorium Dzieci”. Kolędowanie rozpoczniemy w kościele, o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z naszym duszpasterstwem: Dzieci i ich rodziców, Młodych, Dorosłych, Radę Duszpasterską, Kandydatów do Bierzmowania, Maltańczyków, Ministrantów, Lektorów, członków Róż Różańcowych, Wspólnoty Misyjnej i wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Kolędowanie będzie połączone ze Spotkaniem Opłatkowym w auli św. Filipa pod ogrodem. Informacje umieściliśmy na plakatach i naszej stronie filipini.eu
 

6.    Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Annę NOSEK, lat 93; Daniela DUDKA, lat 32 i Czesławę WŁODEK, lat 65. Dobry Jezu…