Aktualności

V Niedziela Wielkiego Postu (2017.04.02)

1.    Bardzo serdecznie dziękujemy łaścicielowi firmy „Fasadex” – za oczyszczenie ścian, witraży i sufitu naszego kościoła z pajęczyn i kurzu. Właściciela, jego pracowników i wszystkich naszych dobrodziejów polecamy nieustannie w modlitwie wstawiennictwu św. Filipa Neri w wypraszaniu wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
2.    Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.
3.    Nadal zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.    W tym tygodniu nasza filipińska wspólnota będzie przeżywać peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która od 2013 roku wędruje po domach zakonnych w całej Polsce, a od dwóch tygodni po klasztorach diecezji tarnowskiej. Powitanie obrazu będzie miało miejsce w naszym kościele we wtorek o godz. 18.30 podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy świętej nowennowej. Później obraz zostanie przeniesiony do kaplicy klasztornej, gdzie przez kolejną dobę będą przed nim czuwać księża, diakon i kleryk z naszej Kongregacji. Serdecznie zapraszamy do udziału we wtorkowej Mszy św. na powitanie obrazu i prosimy o modlitwę, aby ta peregrynacja zaowocowała w naszej wspólnocie głębszym przylgnięciem i zawierzeniem życia Matce Bożej – Królowej i Założycielce Oratorium.
5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek kwietnia. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów, a w piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00.
6.    Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, tradycyjnie nazywana Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy świętej. Przed Mszą św. o godz. 10.30 jak co roku będzie miała miejsce Liturgia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. O godz. 10.15 zgromadzimy się na Skwerze o. Kokocińskiego przy fontannie. Tam będzie poświęcenie palm, a następnie procesja do kościoła. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
7.    W Niedzielę Palmową po południu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr hab. Tadeusz Pabjan – wykładowca filozofii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Pierwsze nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone o godz. 16.30 i 20.00, natomiast podczas Gorzkich Żali rekolekcjonista wygłosi kazanie pasyjne. Program rekolekcji na kolejne dni znajduje się na plakatach i na naszej stronie filipini.eu.
8.    Również w Niedzielę Palmową o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.
9.    W Wielki Wtorek planujemy udać się z posługą sakramentalną do chorych. Adresy chorych można zgłaszać do Niedzieli Palmowej w zakrystii lub na furcie klasztornej.
10.    W zakrystii można jeszcze nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 5 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla potrzebujących objętych pomocą naszego parafialnego oddziału Caritas. Od jutra przed ołtarzem Matki Bożej będzie wystawiony kosz na niepsującą się żywność dla ubogich. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.
11.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców i rodziców na „Wielkopostne Zamyślenie” w piątek 7 kwietnia. Szczegóły na afiszu.
12.    Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” przy ul. Kochanowskiego 30 ogłasza zapisy na bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci. Więcej informacji na plakacie i na stronie: poradnia.ichlepszejutro.pl.
13.    Nowopowstała Szkoła Podstawowa nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi przy ul. Kopernika w Tarnowie ogłasza nabór uczniów do klasy pierwszej, czwartej
i siódmej. Szczegóły na afiszu.