Aktualności

Wielkanoc (2017.04.16)

1.    Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy podczas Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.
2.    Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy jak w niedzielę. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Roberta Piechnika COr, który w tym dniu obchodzi imieniny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3.    Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia odprawiana jest codziennie, do soboty, o godz. 15.00. Święto Bożego Miłosierdzia przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu również zapraszamy na Koronkę o godz. 15.00.
4.    W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przebiegu obchodów Triduum Paschalnego w naszym kościele. Dziękujemy tym, którzy poprzez ofiary i dary materialne wsparli najuboższych, objętych pomocą naszego parafialnego oddziału „Caritas”. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu 
i kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc w wykonaniu świątecznego wystroju naszej świątyni. Szczególną wdzięczność pragniemy wyrazić wobec siostry Małgorzaty – naszej florystki – za wykonane kompozycje kwiatowe. Dziękujemy paniom: Agnieszce 
i Magdalenie, państwu: Małgorzacie i Jackowi, którzy poprzez swój wkład pracy pomogli przygotować w tej świątyni wyjątkowy, świąteczny nastrój.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii i oprawy muzycznej w czasie Triduum: Liturgicznej Służbie Ołtarza, czytającym lekcje; panu organiście, panu kościelnemu, muzykom, śpiewakom i dyrygentce naszego Oratoryjnego Chóru „Paradiso”. Dziękujemy Wam, drodzy Bracia i Siostry, za udział 
w poszczególnych obchodach Triduum Paschalnego. Wszystkich obejmujemy naszą wdzięczną modlitwą i życzymy, by w Waszych sercach nieustannie rozbrzmiewało orędzie zmartwychwstania wraz z ciepłym światłem obecności Żywego Jezusa – obecności, która rozjaśnia ciemności, daje pociechę, przebacza i pokrzepia. Niech Zmartwychwstały Jezus Wam błogosławi!