Aktualności

X Niedziela Zwykła (2016.06.05)

1.    Przez cały czerwiec zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ, które odprawiamy o 18:30.
2.    We wtorek, po Mszy świętej o godz. 19:00 odbędzie się poświęcenie tablicy oznaczającej miejsce pochówku Sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya COr – męczennika II Wojny Światowej, którego szczątki zostały przeniesione do naszego kościoła w kwietniu ubiegłego roku. Poświecenia tablicy, która znajduje się w przedsionku nawy Matki Bożej dokona Wizytator Stolicy Apostolskiej dla Konfederacji Oratorium Św. Filipa Neri – ojciec Felix Selden COr. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
3.    Za tydzień zapraszamy na koncert „Muzyka w ogrodzie” w wykonaniu instrumentalistów związanych z naszym oratorium. Koncert rozpocznie się w niedzielę, o godz. 16:00 w naszym filipińskim ogrodzie, a w razie niepogody w Auli św. Filipa. Więcej informacji na plakatach.
4.    W trwającym miesiącu modlitw zanoszonych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa pragniemy pogłębiać nasze oddanie dla serca Bożego. Dlatego też w przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej kazania będzie głosił sercanin ojciec Tadeusz Gniewek SCJ – rektor tarnowskiej wspólnoty księży sercanów. Ponadto w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy modlić się w intencji ks. Wiesława Frączka COr, który obchodzi imieniny. Po Mszach świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
5.    Przypominamy, że do 31 sierpnia, w naszym kościele, w niedziele, nie będzie Mszy świętej o godz. 15:30. Porządek pozostałych Mszy świętych nie ulega zmianie.
6.    Z radością informujemy, że w miniony poniedziałek w naszej wspólnocie, odbyły się wybory przełożonego i pozostałych funkcyjnych. Przełożonym na kolejne trzechlecie został wybrany ks. Maciej Mitera COr, który będzie przez kolejne trzy lata pełnił również funkcję proboszcza. Wicesuperiorem został ks. Robert Piechnik COr, a Sekretarzem Kongregacji ks. Edwin Przeszłowski COr. W nowym trzechleciu zmieni się wikariusz naszej parafii. Od 1 lipca będzie nim ks. Michał Witek COr, który zastąpi na tej funkcji ks. Mateusza. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich wybranych i całej naszej Wspólnoty.
7.    Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Józefę KURCZ, lat 84, z ul. PCK i śp. Tadeusza GRUSZECKIEGO, lat 91, z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu….