Aktualności

XXIII Niedziela Zwykła (2016.09.04)

1.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy dzisiaj o godz. 9.15.
 

2.    Przypominamy, że od dzisiaj do porządku niedzielnych Mszy świętych powraca Msza o godz. 15.30. Pozostałe Msze święte, jeszcze do końca września, odprawiamy według porządku letniego.
 

3.    We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 

4.    Kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum, chcących rozpocząć przygotowanie w naszej parafii, zapraszamy na Mszę świętą w środę o godz. 19.00. Po Mszy świętej będzie spotkanie w klasztorze. Bardzo prosimy o obecność rodziców tych kandydatów, zarówno na Mszy św., jak i na spotkaniu. Natomiast w sobotę o godz. 10.00 w Auli św. Filipa pod ogrodem odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania z wszystkich trzech klas gimnazjum. Skupienie potrwa do godz. 12.30. Obecność obowiązkowa.
 

5.    Zbliża się Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, który będziemy obchodzić w środę 14 września. W związku z tym zapraszamy do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek – 9 września – po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.30. Tematem nabożeństwa będą słowa: „Zejdź z kanapy i podążaj za Panem”. Rozważania poprowadzą grupy i wspólnoty działające przy naszym Oratorium. Po rozpoczęciu w kościele przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Wałową, Legionów, bł. ks. Romana Sitki i ulicą Piłsudskiego powrócimy do kościoła. Do wspólnej modlitwy zachęcamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Z racji na Drogę Krzyżową w piątek nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 

6.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zapraszają nauczycieli, rodziców oraz młodzież i dzieci do uczestnictwa w 6. Tygodniu Wychowania, który będzie przebiegał pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec’. Rozpoczęcie Tygodnia w poniedziałek 12 września Mszą św. w Auli św. Jana Pawła II przy Katedrze o godz. 17.00. Szczegóły na afiszu.