biblia
Aktualności

XXV Niedziela Zwykła (2015.09.20)

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj po Mszy świętej do puszek, a przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. We wtorek, po Mszy świętej wieczornej, w klasztorze będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  3. Kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w środę, a po niej na spotkanie w salce w klasztorze.
  4. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w int. Kongregacji, powołań i wszystkich czcicieli św. Filipa Neri. Na tę Mszę świętą gorąco zapraszamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i sympatyków; członków Oratorium Młodych i Dorosłych oraz wszystkich grup duszpasterskich działających przy naszym klasztorze, ponieważ od czwartku do soboty, w naszym domu będzie gościł Prokurator Światowej Konfederacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri – o. Mario Aviles. W roku jubileuszowym urodzin św. Filipa Neri prośmy, aby Duch Święty umocnił filipińskie charyzmaty w naszej wspólnocie i wzbudził nowe i święte powołania do Oratorium.
  5. W piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci obchodzimy we wrześniu. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  6. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy świętej, o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza Kiwiora COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny, natomiast o godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza święta Środowisk Twórczych.
  7. Przed kościołem można jeszcze nabyć pamiątkowe kolaże stacji Drogi Krzyżowej zdobiących ściany naszego kościoła, których zabrakło w minioną niedzielę. Cena kolażu w rozmiarze A3 wynosi 10 zł. Ufamy, że stacje Drogi Krzyżowej, oprawione i zawieszone na ścianie, podarowane starszym, chorym i samotnym, którzy nie mogą już dotrzeć do naszej świątyni, przyczynią się do głębszego przeżywania tajemnic męki Pana Jezusa w domach i rodzinach, a także wzmocnią przywiązanie do naszego oratoryjnego kościoła.
  8. Z racji XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w niedzielę 27 Września br., parafia Miłosierdzia Bożego organizuje dekanalny wyjazd autokarowy do Częstochowy. Miejsce spotkania – parking przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie; wyjazd o godz. 5:00; koszt – 40 złotych. Zapisy przyjmowane będą do 23 września w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.