Aktualności

XXVIII Niedziela Zwykła (2016.10.09)

1.    Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 

2.    Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych zostanie odprawiona dziś o godz. 14.00. Natomiast Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 15.30.
 

3.    Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się codziennie o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy również wszystkim za udział w procesji różańcowej ulicami parafii w miniony piątek.
 

4.    W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych i Misjonarzy. Po Mszy świętej będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.
 

5.    W sobotę zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewne w duchu Taize. Rozpocznie się ono o godz. 19.15 w Auli św. Filipa pod ogrodem.
 

6.    Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej zaprasza naszą wspólnotę do udziału w Nocy Pokuty przed Odpustem Fatimskim. Czuwanie rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę. Szczegóły na afiszu.
 

7.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Edwina Przeszłowskiego, który w tym tygodniu obchodzi imieniny.
 

8.    Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na comiesięczną Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Ponadto organizowana jest diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Będzie ona miała miejsce w sobotę 22 października, rozpoczęcie o godz. 9.30. Szczegóły na afiszu.
 

9.    Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać przez cały październik w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 

10.    Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: + Zofię Górską, l. 81, z ul. Matejki oraz + Włodzimierza Proszowskiego, l. 60, z ul. Piłsudskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…