Aktualności

XXX Niedziela Zwykła (2016.10.23)

1.    Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone dzisiaj na tacę, a przeznaczone na potrzeby misji, do dyspozycji Ojca Świętego.
2.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 6.30.
3.    Dziś przeżywamy w kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji ulicami Tarnowa przejdzie marsz w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan. Marsz wyruszy o godz. 14.00 sprzed kościoła Księży Misjonarzy i przejdzie do Katedry, gdzie o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po Mszy św. na Rynku rozpocznie się animacja taneczna oraz gry i zabawy misyjne dla dzieci.
4.    W ramach rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego będą miały miejsce w naszej wspólnocie dwa szczególne wydarzenia. W poniedziałkowy wieczór będziemy gościć ks. Piotra Boracę – byłego misjonarza, obecnie pracującego w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej. Ks. Piotr wygłosi krótkie słowo w ramach nabożeństwa różańcowego, natomiast po Mszy św. będzie spotkanie z ks. Piotrem i towarzyszącym mu klerykiem, który uczestniczył w stażu misyjnym. Spotkanie rozpocznie się projekcją krótkiego filmu misyjnego. Z kolei we wtorek po wieczornej Mszy św. – o godz. 19.19 – w Auli św. Filipa pod ogrodem odbędzie się spotkanie ze świeckimi misjonarkami komboniankami, które będą opowiadały o Kenii, slumsach, plemieniu Pokot i nie tylko. Mile widziani są wszyscy, którym nie jest obojętna sprawa misji, a szczególnie ci, którzy zaangażowali się w projekty misyjne, takie jak: „Edukacja dla Pokot”, „Różaniec dla Pokot”, „Pokot Mobile Network” czy budowę kaplicy-przedszkola św. Filipa Neri w Katunatay, i są ciekawi, do kogo dotarła ich pomoc. Na spotkanie zaprasza nasza Wspólnota wraz z Oratorium Dorosłych i Misyjnym Ruchem Młodych TUCUM.
5.    Powoli kończy się październik. Wciąż zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się codziennie o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6.    W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri.
7.    W piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci obchodziliśmy w październiku. Kartki z imionami zmarłych, z zaznaczeniem, że chodzi o ostatni piątek miesiąca, można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
8.    Również w piątek, o godz. 19.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego będzie miała miejsce „Noc Świętych”, podczas której będzie śpiewał nasz chór oratoryjny „Paradiso”. Serdecznie zapraszamy.
9.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Tadeusza Bańkowskiego COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu, składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany ławek w nawach bocznych naszego kościoła. Z góry dziękujemy za otwarte serca i wszelką okazaną nam w tym względzie życzliwość.
10.    Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać przez cały październik w zakrystii lub na furcie klasztornej.