Aktualności

XXXII Niedziela Zwykła (2016.11.06)

1.    Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.
2.    Przypominamy, że jeszcze do wtorku można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Czynem odpustowym jest nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. Dodatkowo trzeba spełnić zwykłe warunki zyskania odpustu zupełnego. Szczegółowe informacje są wywieszone przy wejściu do kościoła.
3.    Przez cały listopad zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Wypominki z modlitwą różańcową odbywają się codziennie o 18.00. Ponadto za zmarłych wypominanych odprawiamy codziennie Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 7.00. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
4.    Przypominamy o zbliżającej się zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego, organizowanej przez Fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zbiórka będzie miała miejsce we wtorek 8 listopada od 16.00 do 18.00 oraz w środę 9 listopada od 10.00 do 14.00. Zużyte sprzęty należy składać w naszym ogrodzie – wejście przez czarną bramę przy ul. Piłsudskiego.
5.    W piątek obchodzić będziemy w Polsce Narodowy Dzień Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Na ten dzień Biskup Tarnowski Andrzej Jeż udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia. W zamian prosi o modlitwę w intencji Ojca Świętego i pełnienie uczynków miłosierdzia.
6.    Najbliższe spotkanie Oratorium Dzieci odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w Auli św. Filipa pod ogrodem.
7.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Marcina Krakowskiego COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Niewidomych.
8.    Za dwa tygodnie, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zostanie zamknięty Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W związku z tym w przyszłą niedzielę zostaną zamknięte bramy miłosierdzia w kościołach jubileuszowych.
W tarnowskiej katedrze uroczysta Msza święta z ceremonią zamknięcia bramy miłosierdzia zostanie odprawiona o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy szczególnie tych, którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do bramy miłosierdzia, aby w tych ostatnich już dniach skorzystali z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez bramę.
9.    W sobotę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie miał miejsce uroczysty Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, będący zwieńczeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W związku z tym w parafiach całej Polski, w dniach od 10 do 18 listopada, będzie miała miejsce nowenna przed tą uroczystością. W naszym kościele będzie ona codziennie po wieczornej Mszy świętej.
10.    W tym tygodniu większość księży naszej Kongregacji będzie odprawiać swoje doroczne rekolekcje na Świętej Górze w Gostyniu. Bardzo prosimy o modlitwę za naszą wspólnotę. Jednocześnie informujemy, że w związku z wyjazdem księży na rekolekcje kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko przed południem.