Ogłoszenia duszpasterskie

17 XI 2019 – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w całym Kościele przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje akcję „Tytka charytatywna”. Na stoliku pod chórem znajdują się papierowe torby. Chętni mogą je zabrać do domu i wypełnić wskazanymi na torbach artykułami. Wypełnione torby można będzie przynieść w tym tygodniu na furtę klasztorną od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 16.30 do 17.30. Zebrane w ten sposób dary zostaną rozdzielone pomiędzy ubogich objętych pomocą naszego Parafialnego Oddziału Caritas. Osoby, dla których nie wystarczy toreb, mogą wesprzeć ubogich składając ofiarę do skarbony Św. Antoniego. W miarę możliwości okażmy potrzebującym naszą wrażliwość i pomoc, pamiętając o słowach Chrystusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.
  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12:00
  3. Wypominki listopadowe, połączone z modlitwą różańcową, są odczytywane codziennie o godz. 18.00. Ponadto przez cały listopad za zmarłych wypominanych odprawiamy codziennie Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 8.30. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
  4. Kolejne spotkanie Oratorium Tańca będzie w najbliższy czwartek o 19.15 w Auli Św. Filipa. W dalszym ciągu będziemy naszą modlitwą tańcem szturmować niebo. Będziemy modlić się m. in. „Tańcem Aniołów” i wytańczymy Bogu Litanię do Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msza święta Środowisk Twórczych.