Ogłoszenia duszpasterskie

19 I 2020 – II Niedziela zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Wprawdzie nie przyszły do nas jeszcze syberyjskie mrozy, ale wierzymy, że kiedy już przyjdą, to dzięki Waszemu wsparciu będziemy gotowi, aby je przetrwać. Pragniemy wspólnymi siłami utrzymać w kościele ciepłą, rodzinną atmosferę, sprzyjającą modlitwie i skupieniu, stąd raz jeszcze dziękujemy za zrozumienie i życzliwość. Ponadto dziękujemy za ofiary składane w kopertach na tacę w związku z wizytą kolędową, które są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu i rozbudowy Oratorium.
  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 6.30.
  3. We wtorek i w środę przypada Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o życzliwości i modlitwie za dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 20.30 odprawiona zostanie Msza święta Środowisk Twórczych.
  5. Jeszcze tylko przez tydzień, do przyszłej niedzieli, czekamy na rozwiązania pierwszej filipińskiej łamigłówki. Wśród autorów prawidłowej odpowiedzi wylosujemy nagrodę: profesjonalną fotografię rodzinną. Szczegóły na naszej stronie filipini.eu.
  6. Wczoraj miały miejsce Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Tarnów-Południe w piłce nożnej. Nasi ministranci i lektorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Z radością informujemy o ich sukcesach: lektorzy starsi zajęli bardzo wysokie 5. miejsce; ministranci, po zaciętej walce, stanęli na najniższym stopniu podium i zdobyli brązowe medale. Największy sukces odniosła drużyna lektorów młodszych – w czterech rozegranych meczach rozniosła przeciwników i zdobyła wyczekiwane od lat mistrzostwo dekanatu. Ponadto dwóch lektorów: Kuba i Andrea, otrzymało tytuł Najlepszych Strzelców Turnieju. Nasza złota drużyna awansowała do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w najbliższą sobotę w Wojniczu. Prosimy wszystkich o wzmożony duchowy doping! Wszystkim naszym piłkarzom oraz ich trenerowi, ks. Mirosławowi, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz Bożej opieki.
  7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu: śp. Marię Stefańską l. 87 z ul. Legionów, śp. Władysława Rynia l. 85 z ul. Piłsudskiego oraz śp. Piotra Pierzchałę l. 32 z ul. Grottgera. Dobry Jezu a nasz Panie…