Ogłoszenia duszpasterskie

19 IV 2020 – II Niedziela Wielkanocna, Święto Bożego Miłosierdzia

 

 

  1. Od jutra wszystkie Msze święte odprawiamy według stałego porządku, łącznie z wieczorną Mszą świętą w sobotę, sprawowaną z liturgią niedzielną. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego w dni powszednie o godz. 8.00 rano będzie udzielana Komunia święta w czasie dodatkowej godziny spowiedzi od 7.30 do 8.30. Natomiast od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi, zaś po adoracji będzie można przyjąć Komunię świętą.

  2. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszego kościoła, od jutra będzie mogło w nim przebywać równocześnie maksymalnie 40 osób. Zachęcamy jednak, aby nadal korzystać z dyspensy Biskupa Tarnowskiego dotyczącej udziału w niedzielnej Mszy świętej, pozostając w domach i łącząc się z internetowymi transmisjami Mszy świętych. Wszystkim, którzy zdecydują się przyjść do kościoła, przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży oraz o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jak również o zachowaniu odpowiedniego dystansu między osobami. Tych, którzy zdecydują się uczestniczyć we Mszy świętej, prosimy o przybycie najpóźniej 5 minut przed jej rozpoczęciem. Jesteśmy zmuszeni do kontrolowania liczby osób przebywających w świątyni, dlatego z góry przepraszamy tych, którzy ze względu na ograniczenia nie będą mogli dostać się do środka. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość i modlitwę w intencji zakończenia tego ciężkiego dla nas wszystkich czasu.

  3. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 12.00.

  4. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w kwietniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub do skrzynki przy stoliku pod chórem.

  5. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy codziennie w modlitwie różańcowej, odmawianej w naszej kaplicy domowej o godz. 20.30, w łączności z całym Kościołem w Polsce. Ciągle zachęcamy wszystkich, aby o tej godzinie odmawiali Różaniec, prosząc przez wstawiennictwo Maryi o ustanie epidemii.

  6. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają naszą Kongregację poprzez ofiary wpłacane na nasze konto bankowe. Polecamy Was nieustanie dobremu Bogu w naszych modlitwach.

  7. Zapraszamy do skorzystania z propozycji, które regularnie umieszczamy na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tam m. in. „Stabilitas loci”, czyli filipiński sposób na izolację, ciekawe życiorysy filipińskich biskupów, codzienne komentarze do Ewangelii i wiele innych.

  8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim czasie: śp. Ewę Wojtanowską l. 72 z ul. Rogoyskiego i śp. Czesława Malinowskiego l. 92 z ul. Asnyka. Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.