Ogłoszenia duszpasterskie

22 IX 2019 – XXV Niedziela Zwykła

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00.
 2. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri. Po Mszy świętej zainaugurujemy pielgrzymkę do siedmiu klasztorów żeńskich Tarnowa. Przez siedem kolejnych ostatnich czwartków miesiąca odwiedzimy siedem żeńskich zgromadzeń zakonnych na terenie naszego miasta, wzorem pielgrzymki do siedmiu kościołów, którą praktykował Św. Filip Neri, i którą my również odbywaliśmy przed trzema laty. W każdym z odwiedzanych klasztorów spotkamy się
  z tamtejszą wspólnotą sióstr, będziemy razem z nimi się modlić, zwiedzać ich dom oraz zapoznawać się z historią i charyzmatem poszczególnych zgromadzeń. W najbliższy czwartek celem naszej pielgrzymki będzie klasztor Sióstr Sacre Coeur przy ul. Pszennej. Po Mszy św. przed kościół zostanie podstawiony autokar, którym dotrzemy do celu. Powrót planowany jest ok. godz. 21.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 3. W piątek wieczorną Mszę świętą będziemy sprawować w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały we wrześniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 4. W sobotę organizowana jest akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast świata”. Jest to wydarzenie, które co roku 28 września – w rocznicę beatyfikacji Bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika Św. S. Faustyny – gromadzi tysiące ludzi na całym świecie na wspólnej modlitwie na skrzyżowaniach, placach, ulicach miast, w miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach. Zapraszamy na godz. 15.00 na Skwer O. Kokocińskiego do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie, o świętość kapłanów oraz za naszą ojczyznę, miasto, za nasze rodziny i nas samych.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się
  w intencji księży: Rafała Zielińskiego COr i Michała Witka COr, którzy w tym dniu obchodzą imieniny.
 6. Również w przyszłą niedzielę o 21.00 zostanie odprawiona pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza św. środowisk twórczych.
 7. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Św. Szymona w Lipnicy Murowanej w sobotę
  5 października. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program na plakacie. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.