Ogłoszenia duszpasterskie

22 XII 2019 – IV Niedziela Adwentu

1. Serdecznie dziękujemy za dary materialne oraz ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego, przeznaczone na świąteczną pomoc dla ubogich.

2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy / odprawiliśmy o godz. 15.30. 

3. Nadal zachęcamy do skorzystania przed Świętami z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym kościele sprawowana jest dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, jutro od 6.30 do 20.00, a w Wigilię Bożego Narodzenia od 6.30 do 12.30.

4. Przed kościołem wciąż można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł. 

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie „Zaproś Misjonarza na Wigilię”. Kartkę z informacją o misjonarzu można otrzymać przed kościołem przy stoliku z opłatkami. Wersję elektroniczną można znaleźć na naszej stronie i Facebooku. Wylosowany w ten sposób misjonarz zajmie w tym roku puste miejsce przy naszym wigilijnym stole. Choć będą nas dzielić setki czy tysiące kilometrów, otoczmy Go naszą modlitwą i życzliwością. Jeśli został podany adres mailowy, można wysłać do niego życzenia i wiadomość, że w te Święta nie będzie sam. 

6. Z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych udamy się jutro od godz. 9.00. Jeszcze dziś w zakrystii można zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

7. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 8.30 zapraszamy do udziału w ostatnich w tym Adwencie Roratach. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje układanki, które kompletowały przez cały Adwent. Po Mszy świętej otrzymają one zapowiedzianą nagrodę. W wigilijny wieczór postarajmy się o prawdziwie religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Następnie odmówmy wspólnie modlitwę, podzielmy się opłatkiem i złóżmy sobie płynące z serca życzenia. Po wieczerzy zachęcamy do rodzinnego, długiego i radosnego kolędowania na chwałę Nowonarodzonego Jezusa, najlepiej aż do Pasterki 😉 Chociaż w Wigilię nie obowiązuje post, zachęcamy do tradycyjnego zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a nawet postu przez cały dzień, aż do rozpoczęcia wieczerzy. 

8. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego o północy zapraszamy do udziału w Pasterce. 15 minut przed Pasterką w ramach krótkiego czuwania zachęcamy do włączenia się w śpiew pieśni adwentowych w wykonaniu Chóru „Paradiso”. Mszę świętą o północy odprawimy w intencji wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Po Pasterce przed kościołem tradycyjnie będziemy dzielić się opłatkiem i składać sobie życzenia. W Boże Narodzenie, w ciągu dnia, Msze święte odprawiamy według porządku niedzielnego.

9. W czwartek, w drugi dzień świąt, będziemy przeżywać Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. 

10. Z racji ostatniego czwartku miesiąca, podczas Mszy świętej o godz. 12.00, będziemy modlić się w intencji naszej Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

11. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w grudniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej. 

12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na budujące się kościoły w diecezji tarnowskiej. Bóg zapłać za wszelkie okazane w tej sprawie dobro. 

12. Wizyta kolędowa w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 2 stycznia. Szczegółowe informacje oraz plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę. 

13. Kancelaria parafialna przez cały okres świąteczno-kolędowy, do 12 stycznia włącznie, będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.

14. Informujemy, że świąteczny numer Gościa Niedzielnego, dostępny na stoliku pod chórem, jest podwójny. Tym samym cena czasopisma również jest podwójna i wynosi 10 zł. Zachęcamy do dobrej lektury.