Ogłoszenia duszpasterskie

08 IX 2019 – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 15.30.
  2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.
  3. Przypominamy, że w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. w Auli Św. Filipa odbędzie się pierwsze spotkanie Oratorium Tańca. Wszystkich chętnych zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
  4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach duchowego przygotowania do odpustu tradycyjnie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami parafii, która odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.30. Po rozpoczęciu w kościele przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Wałową, Legionów, bł. ks. Romana Sitki i ulicą Piłsudskiego powrócimy do kościoła. Z racji na Drogę Krzyżową w piątek nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczysta Suma Odpustowa będzie celebrowana w sobotę o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Jacek Soprych – nowomianowany rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno w piątek, jak i w sobotę, oraz do zyskiwania odpustu zupełnego w uroczystość odpustową za siebie lub za jedną duszę przebywającą w czyśćcu.
  5. Uczniów z klasy VII z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć w tym roku przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w kancelarii parafialnej do 20 września w godzinach urzędowania kancelarii. Pozostałych kandydatów do bierzmowania z klasy VIII informujemy, że spotkania rozpoczniemy w październiku.
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców, kontynuując dzieło duchowej formacji nauczycieli, wychowawców i wszystkich przedstawicieli środowisk pedagogicznych, zaprasza do naszego kościoła na Mszę świętą inaugurującą kolejny rok działalności w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, w ramach IX Tygodnia Wychowania, zaprasza na wykład pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Spotkanie odbędzie się 16 września w kościele Św. Maksymiliana w Tarnowie. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Szczegóły na afiszu.