Ogłoszenia duszpasterskie

01 IX 2019 – XXII Niedziela Zwykła

  1. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski:

         Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie w szkołach edukacji seksualnej oraz edukacji antydyskryminacyjnej. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

3. Przypominamy, że od dzisiaj do porządku niedzielnych Mszy świętych powraca Msza
o godz. 15.30. Pozostałe Msze święte, jeszcze do końca września, odprawiamy według porządku letniego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę świętą dla chorych i seniorów, a w piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać
w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału
w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Po niej wysłuchamy medytacji, a na koniec odmówimy część Różańca.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia NMP – główne święto patronalne naszej diecezji. Uroczystość ta rozpoczyna tygodniowy odpust
w tarnowskiej katedrze.

7. Po wakacyjnej przerwie kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00.

8. Zbliża się Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w sobotę 14 września. W ramach duchowego przygotowania do odpustu tradycyjnie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami parafii, która odbędzie się w piątek 13 września po wieczornej Mszy świętej. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek na spotkania Oratorium Tańca. W programie modlitwa, refleksja i taniec uwielbienia. Nie są konieczne specjalne umiejętności ruchowe, a jedynie otwarte serce i pragnienie wielbienia Boga całym sobą. Spotkania będą odbywać się w drugie i trzecie czwartki miesiąca po wieczornej Mszy świętej w Auli Św. Filipa. Przyda się wygodny strój
i obuwie. Pierwsze spotkanie w czwartek 12 września. Więcej informacji u ks. Michała.

10. Chór Paradiso zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy potrafią i chcą śpiewać. Najbliższa próba w piątek o godz. 20.00 w klasztorze.

11. Oratorium Dzieci prowadzi zapisy on-line na kolejny rok. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie filipini.eu.

12. Zapraszamy również na spotkania pozostałych grup oratoryjnych:

         – Oratorium Dorosłych – we wtorki po wieczornej Mszy św.

         – Grupa Biblijna Sychar – w środy po wieczornej Mszy św.

         – Liturgiczna Służba Ołtarza – w soboty o godz. 9.45 – ministranci młodsi,
              o godz. 10.30 – ministranci starsi i lektorzy

         – Oratorium Młodych – w soboty o godz. 19.00.

13. Zachęcamy do odwiedzenia naszej lekko odświeżonej strony internetowej. Polecamy zwłaszcza komentarze do niedzielnych Ewangelii, autorstwa naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków oraz z cyklu „Zwykłe rzeczy, niezwykła przestrzeń – artykuły
o liturgii”.

14. W ramach przygotowania do kanonizacji bł. Jana Henryka Newmana polecamy SMSy od Kardynała, a od 4 września, codziennie, krótkie modlitwy autorstwa wielkiego filipina. Będziemy nimi modlić się w kościele w ramach dziękczynienia po Komunii św. Będzie je można znaleźć także na naszej stronie internetowej. Ufamy, że nasze wspólne trwanie na modlitwie, za wstawiennictwem nowego świętego, przybliży nas do Boga, którego Jan Henryk szukał i odnalazł w Kościele.