Ogłoszenia duszpasterskie

26 I 2020 – III Niedziela zwykła, Niedziela Słowa Bożego

  1. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri. Z racji na ferie zimowe wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie pielgrzymki do kolejnego klasztoru żeńskiego. Na następną pielgrzymkę zapraszamy w ostatni czwartek lutego.

  2. W piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w styczniu. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota lutego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Następnie wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca.

  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

  5. Z racji na ferie zimowe kancelaria parafialna przez dwa najbliższe tygodnie będzie czynna tylko przed południem.

  6. Dziękujemy firmie „Auto Mix” za ufundowanie koszulek piłkarskich z filipińskim logo dla naszej drużyny ministrantów i lektorów. Wczoraj w rozgrywkach rejonowych pomimo profesjonalnego stroju drużynie lektorów młodszych nie udało się awansować do rozgrywek diecezjalnych. Liczymy na sukcesy w przyszłości.

  7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Zofię Miterę, lat 89, mamę Ojca Superiora i Proboszcza parafii. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w jutro o godzinie 12:00 w Łękawicy. Osoby udające się na pogrzeb mogą skorzystać z autokaru. Wyjazd o godzinie 11:00 – sprzed naszego kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…