Ogłoszenia duszpasterskie

26 IV 2020 – III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna

 

 

 1. Przypominamy, że wszystkie Msze święte odprawiamy już według stałego porządku. Od piątku przechodzimy na letnie godziny Mszy świętych – w niedziele i święta dwie ostatnie Msze będą o 19.00 i 21.00, natomiast w dni powszednie wieczorna Msza będzie o 19.00. Aby umożliwić większej ilości osób fizyczny udział w niedzielnej Eucharystii, nadal będzie sprawowana Msza święta o 15.30.

 2. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem podczas godzinnych adoracji w ciszy, które odbywają się od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej. W czasie adoracji można przystąpić do spowiedzi, a po zakończeniu adoracji jest możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 3. Przypominamy, że w naszej świątyni może się znajdować równocześnie maksymalnie 40 osób. Nadal aktualna jest dyspensa Biskupa Tarnowskiego dotycząca niedzielnego udziału we Mszy świętej. Dla wszystkich, którzy pozostają w domach, prowadzimy internetowe transmisje Mszy świętych – w niedziele o godz. 10.30, 12.00 i 18.30 (a od przyszłej niedzieli o 19.00), od poniedziałku do piątku o 18.30 (a od najbliższego piątku o 19.00). Wszystkim, którzy przychodzą do kościoła, przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa, o dezynfekcji rąk, jak również o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób – aby to ułatwić, oznaczyliśmy miejsca, które należy zajmować w ławkach. Tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w Eucharystii, prosimy o przybycie do kościoła najpóźniej 5 minut przed jej rozpoczęciem i z góry przepraszamy tych, którzy ze względu na ograniczenia nie będą mogli dostać się do środka.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. W czwartek o 8.30 zapraszamy na Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. Będzie ona transmitowana przez naszą stronę internetową, aby umożliwić chorym i starszym duchowe uczestnictwo w tym nabożeństwie. Wieczorną Mszę świętą w czwartek odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dwie dodatkowe Msze święte: o 15.30 i o 17.00, aby umożliwić większej ilości osób udział w Eucharystii z racji pierwszego piątku. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 oraz podczas wieczornej Mszy świętej i adoracji. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00.

 5. W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która w tym roku została przeniesiona z 3-go maja na 2-go. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót. Rozpocznie się ono
  o godz. 8.30 Mszą świętą. Następnie odśpiewamy Litanię Loretańską, wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych i odmówimy część Różańca.

 6. Od piątku rozpoczynamy celebrację nabożeństw majowych. Z racji na ograniczenia ilości osób mogących brać w nich udział, będą one odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszach świętych o 8.30 i 19.00, a w niedziele po każdej Mszy świętej. Zapraszamy do udziału
  w nabożeństwach, pamiętając jednak o tym, że nie może brać w nich udziału więcej niż 40 osób.

 7. Wszystkim, a zwłaszcza modlącym się w Oratorium Domowym, polecamy „Majówkę z Kardynałem” – codziennie na naszej stronie będzie można znaleźć rozważanie świętego filipina poświęcone jednemu z wezwań litanii loretańskiej.

 8. W tym roku z racji na epidemię nie będziemy mogli fizycznie pielgrzymować do Tuchowa. W zamian zapraszamy na pielgrzymkę duchową. Do pokonania mamy dystans 33 333 kroków – tyle, ile w rzeczywistości wynosi długość trasy z naszego kościoła do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Każdy pielgrzym, który zapisze się na naszej stronie lub przez wydarzenie na Facebooku, proszony jest w piątek 1 maja o modlitwę słowami Litanii Loretańskiej. Litania zawiera 54 wezwania sławiące Matkę Bożą – będą to zatem 54 kroki w duchowym pielgrzymowaniu. Aby tegoroczna pielgrzymka mogła w ten sposób dotrzeć do Tuchowa, musi być dość liczna, zatem niezbędne jest zaangażowanie każdej i każdego z Was – o co serdecznie prosimy! W intencji duchowych pielgrzymów w piątkowy wieczór odprawimy w naszym kościele Mszę świętą.

 9. Z racji na epidemię nie będzie w tym roku Mszy świętej przy kapliczce Matki Bożej u zbiegu ulic Matejki i Chopina.

 10. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która jest jednocześnie Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 11. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 10.30. Wszystkich Was polecamy codziennie w modlitwie różańcowej, odmawianej w naszej kaplicy domowej o godz. 20.30 i zachęcamy, abyście każdego dnia o tej godzinie, w łączności z Kościołem w Polsce, odmawiali Różaniec w intencji ustania epidemii.

 12. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają naszą Kongregację poprzez ofiary wpłacane na nasze konto bankowe i do skarbonki Św. Filipa. Ofiary na tacę w dniu dzisiejszym prosimy składać do skarbonki, która stoi pod chórem. Wszystkim, którzy wspierają nas duchowo i materialnie wyrażamy naszą wdzięczność i polecamy Was nieustanie Bogu w naszych modlitwach.

 13. Biblia w Oratorium Domowym – ten wpis na naszej stronie i Facebooku zawiera szereg ciekawych propozycji na Niedzielę Biblijną. Polecamy zwłaszcza udział w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego.

 14. Podpowiadamy dzieciom i dorosłym, że na naszej stronie internetowej można znaleźć „SKRZYŻOWANE, czyli filipińskie łamigłówki z nagrodami”. Na rozwiązania czekamy do ostatniego dnia kwietnia, a na Was czekają nagrody. Mamy nadzieję, że dorosłych nie wystraszy perspektywa „kolacji z BESTIĄ”.

 15. Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie ogłasza nabór do klasy pierwszej szkoły podstawowej na nowy rok szkolny. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.