Ogłoszenia duszpasterskie

27 X 2019 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 12.00.
 2. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawione ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Podczas wieczornej Mszy świętej, z racji ostatniego czwartku października, będziemy modlić się w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri. Po Mszy świętej zapraszamy na drugi przystanek w naszej pielgrzymce do siedmiu klasztorów żeńskich Tarnowa. Przypominamy, że przez siedem kolejnych ostatnich czwartków miesiąca odwiedzamy siedem żeńskich zgromadzeń zakonnych na terenie naszego miasta, wzorem pielgrzymki do siedmiu kościołów, którą praktykował Św. Filip Neri. W najbliższy czwartek odwiedzimy Wspólnotę Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Krzyskiej. Razem z Siostrami będziemy się modlić, porozmawiamy z Matką Przeoryszą, która zaznajomi nas z historią i charyzmatem zgromadzenia oraz dziejami tarnowskiego Karmelu. Wyjazd podstawionymi autokarami po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.15. Powrót ok. godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 3. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta na Starym Cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 14.00, po niej zaś wyruszy procesja. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele będą o godz. 18.00. Bezpośrednio po Nieszporach tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grobowcu Księży Filipinów na Starym Cmentarzu.
 4. W sobotę przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętej
  o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji zmarłych Kapłanów, Braci
  i Pracowników naszej Kongregacji, natomiast o 8.30 w intencji zmarłych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła.
 5. Wypominki listopadowe w naszym kościele będą odczytywane codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, o godz. 18.00. Po ich odczytaniu będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając część Różańca. Dodatkowo w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele codziennie, przez cały listopad, odprawiamy Mszę świętą, która w najbliższy piątek będzie o 6.30, w sobotę o 8.30, zaś w niedzielę o 8.00. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Następnie wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca.
 7. Dobiega końca Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, ale nie kończy się nasza troska o misje i misjonarzy. Dziś przed kościołem proponujemy udział w 2 projektach realizowanych w Kenii przez Misjonarzy Kombonianów (m.in., pochodzącego z Tarnowa, o. Macieja Zielińskiego). Pierwszy polega na wsparciu kobiet z plemienia Pokot przez zakup różańców zrobionych przez nie ręcznie. Drugi to deklaracja systematycznego, comiesięcznego wsparcia dzieci i młodzieży z Kenii w formie stypendium przeznaczonego na edukację. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
 8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Łucję Krużel l. 93 z ul. Legionów. Dobry Jezu a nasz Panie…