Ogłoszenia duszpasterskie

29 XII 2019 – Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowania składamy siostrze Małgorzacie za wykonanie świątecznych dekoracji, członkom Oratorium Dorosłych i Liturgicznej Służby Ołtarza za pomoc w wykonaniu szopki. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji tarnowskiej. Wszystkich naszych Dobroczyńców, Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy w modlitwie dobremu Bogu.
  2. We wtorek ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory z kazaniem podsumowującym kończący się rok, a po nich o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków, podczas której będziemy dziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga w mijającym roku. O północy z wtorku na środę zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.
  3. W Nowy Rok będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mieczysława Stebarta COr, który w tym dniu obchodzi imieniny.
  4. W czwartek, 2-go stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii wizytę kolędową. Jej program znajduje się na afiszu przy wyjściu z kościoła, na stoliku pod chórem oraz na naszej stronie filipini.eu. Kolędę zaczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty o 14.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono inną godzinę. Prosimy, aby o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy nie wychodzą z domów. Pragniemy, aby nasza wizyta w Waszych domach była czasem wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i rozmowy, dlatego prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Ofiary te przeznaczymy na pokrycie kosztów remontu i rozbudowy budynku Oratorium. Bóg zapłać za wszelką życzliwość w tej ważnej dla nas wszystkich sprawie.
  5. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędowy, do 12 stycznia włącznie, jest czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota stycznia. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Po niej wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 zapraszamy na Oratoryjne Kolędowanie z Chórem „Paradiso”. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków, aby wspólne kolędowanie w kościele było dopełnieniem radości z tajemnicy Bożego Narodzenia. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będą modlić się z nami Księża Sercanie z ul. Rogoyskiego, którzy odwiedzą naszą wspólnotę z wizytą kolędową.
  8. Na Nowy Rok, oprócz życzeń serdecznych i modlitwy w Państwa intencji, przygotowaliśmy niewielki prezent. 1 stycznia zapraszamy na naszą stronę filipini.eu, gdzie znajdziecie SKRZYŻOWANE, CZYLI FILIPIŃSKIE ŁAMIGŁÓWKI Z NAGRODAMI. Zachęcamy do rozwiązania pierwszej z nich. Kolejne zaplanowaliśmy na każdy miesiąc 2020r. Życzymy dobrej zabawy!