Ogłoszenia duszpasterskie

3 XI 2019 – XXXI Niedziela Zwykła

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.
  2. Przez cały listopad zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Wypominki z modlitwą różańcową są codziennie o godz. 18.00. Ponadto za zmarłych wypominanych przez cały listopad odprawiamy Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 6.30. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
  3. Przypominamy, że do piątku można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Dodatkowo trzeba spełnić zwykłe warunki zyskania odpustu zupełnego. Przypominamy, że odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę czyśćcową.
  4. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Niewidomych. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  6. W tym tygodniu większość księży naszej Kongregacji będzie odprawiać swoje doroczne rekolekcje na Świętej Górze w Gostyniu. Bardzo prosimy o modlitwę za naszą Wspólnotę, aby jak najowocniej przeżyła święty czas rekolekcji.
  7. Informujemy, że po wielu miesiącach trudnych problemów związanych z remontem i rozbudową naszego Oratorium, pokonaliśmy długą ścieżkę unijnych przepisów związanych z koniecznością wyłonienia nowego wykonawcy prac przy rewitalizacji i rozbudowie Oratorium. Nowa firma, która podjęła się tego zadania, od jutra rozpoczyna skomasowane prace. Największym wyzwaniem jest jak najszybsze wykonanie przeszklonej fasady i dachu nowego budynku Oratorium oraz dokończenie prac konserwatorskich w zabytkowym prezbiterium starego Oratorium. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za każdą złotówkę, która wpływa na ten cel, i za ogrom modlitwy, dzięki której mamy siły do realizacji tego zadania – jak się okazało, nie tylko bardzo kosztownego, ale i trudnego. Liczymy, że przy dalszym Waszym wsparciu uda nam się szczęśliwie dokończyć to dzieło i serdecznie o tę pomoc prosimy.