Ogłoszenia duszpasterskie

10 XI 2019 – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” z racji na obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła zostanie / została odprawiona o godz. 20.30.
 3. Wypominki listopadowe, połączone z modlitwą różańcową, są odczytywane codziennie o godz. 18.00. Ponadto przez cały listopad za zmarłych wypominanych odprawiamy codziennie Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 7.00. W zakrystii lub na furcie klasztornej nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.
 4. Jutro będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła na godz. 18.30 na Mszę świętą, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę, za wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie i za nas, abyśmy nieustannie troszczyli się o jej dobro.
 5. Po krótkiej przerwie wracamy radosnym krokiem na parkiet Oratorium Tańca. Najbliższe spotkanie będzie w czwartek o 19.15 w Auli Św. Filipa. Tym razem będziemy w tańcu odkrywać niebo – wytańczymy Bogu wdzięczność za wszystkich świętych i razem z nimi będziemy Go uwielbiać. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. Po przepięknym czuwaniu modlitewnym, które miało miejsce w naszym kościele w wigilię kanonizacji kard. Newmana, pragniemy kontynuować tę formę modlitwy jeden raz w każdym miesiącu. Zapraszamy zatem w soboty, które wypadają najbliżej środka miesiąca, na oratoria wieczorne pod hasłem: „Godzina Zachwytu”. Będzie to czas adoracji i uwielbienia Pana Jezusa śpiewami, refleksjami świętych i tekstami modlitw. Najbliższe czuwanie będzie w sobotę o godz. 19.19, czyli po wieczornej Mszy świętej. Tym razem będziemy zachwycać się Panem razem ze świętymi z epoki Św. Filipa Neri.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Marcina Krakowskiego COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
 8. Parafia Św. Rodziny w Tarnowie organizuje katechizację przedmałżeńską w dniach 12-19 listopada. Spotkania będą odbywały się o godz. 19.00 w Sali Św. Wincentego w domu katechetycznym.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na dwa spotkania: pierwsze poświęcone pamięci ks. prof. Alojzego Drożdża odbędzie się 14 listopada o 19.00 w sali KIK przy Rynku, drugie zaś dotyczące ostatnich lat życia Św. Siostry Faustyny będzie 22 listopada o 18.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na afiszach.
 10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w tym tygodniu:
 • śp. Genowefę Pietruszkę l. 84 z ul. Matejki,
 • śp. Felicję Skwirut l. 89 z ul. Matejki,
 • śp. Teresę Buczak l. 66 z ul. Nowy Świat
 • i śp. Aleksandra Hoima l. 96 z ul. Nowy Świat.

Dobry Jezu a nasz Panie…