Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

10 III 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

  1. Mszę święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 17.00

  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Przed kościołem można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Patryka Żelichowskiego COr, który w tym dniu obchodzi imieniny. O 17.00 będzie Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów instalacji i adaptacji nowych monitorów do wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych.

  5. We wtorek minie 402. rocznica kanonizacji Filipa Neri – dziękujmy Bogu za życie, przykład i wstawiennictwo naszego Świętego Ojca i Przemożnego Protektora.

  6. W środę zapraszamy do modlitwy za Polskę i Polaków, o 18:00 na Różaniec, o 18:30 na Mszę świętą.

  7. O Karolu de Foucauld, konwertycie, mnichu, pustelniku, przyjacielu niewolników i najuboższych Sahary, a jednocześnie rozmiłowanym w Jezusie i Eucharystii uczniu Mistrza z Nazaretu, możecie przeczytać na filipini.eu w świadectwie Elżbiety – Małej Siostry Jezusa.