Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

21 IV 2024 – IV Niedziela Wielkanocna

 

 

 

  1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy o godz. 12.00

  2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

  3. W środę zapraszamy kandydatów z klas VII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:30 a po niej będzie krótkie spotkanie w oratorium. Środa to dla nas szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę, dlatego zapraszamy gorąco wszystkich, którym ta intencja jest bliska sercu na różaniec o godz. 18:00 a następnie na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny oraz pokoju.

  4. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri.

  5. W piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w kwietniu. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub w kancelarii.

  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji posadzki w naszym kościele. Jak się okazało aż trzykrotnie trzeba było zalać marmurowe płytki żywicą wypełniającą i konserwującą, aby zatrzymać, trudny do powstrzymania proces ich niszczenia i pękania, czyli tzw. „korozji marmuru”. To znacznie wydłużyło czas prac konserwatorskich i podniosło koszty, ale cieszymy się, że efekt jest imponujący. Nawa główna zyskała piękny blask i rozświetliła otoczenie w naszej świątyni, więc nie mogliśmy zostawić prezbiterium z ołtarzem w obecnej formie. Trwające prace konserwatorskie przy ołtarzu mają zakończyć się w tym tygodniu. Ogromnym wyzwaniem, jakie obecnie przed nami stoi, jest renowacja i konserwacja posadzki w nawach bocznych. Niestety ze względów finansowych i rosnących kosztów spowodowanych ilością potrzebnej pracy, nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.

  7. W środę 1 maja będzie miała miejsce nasza filipińska pielgrzymka do Tuchowa. Będziemy pielgrzymować pieszo, autokarami i własnymi środkami transportu. Pielgrzymka piesza wyruszy o godz. 7.00 rano sprzed kościoła. Autokary wyjadą o 11.30 również sprzed kościoła. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej rozpocznie się o godz. 12.30. Liczymy, że pielgrzymka tradycyjnie przyciągnie liczną grupę naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków przez co uda się nam stworzyć niepowtarzalną atmosferę modlitwy i wspólnoty. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy!