Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

28 IV 2024 – V Niedziela Wielkanocna

 

 

1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji posadzki w naszym kościele.

2. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00

3. Przypominamy, że od środy ulega zmianie porządek Mszy świętych w naszym kościele. W niedziele i święta dwie ostatnie Msze święte będą o godz. 19.00 i 21.00. W dni powszednie Msza wieczorna będzie o 19.00.

4. W środę 1 maja będzie miała miejsce nasza doroczna filipińska pielgrzymka do Tuchowa. Będziemy pielgrzymować pieszo, autokarami i własnymi środkami transportu. Pielgrzymka piesza wyruszy o godz. 7.00 rano sprzed kościoła. Autokary wyjadą o 11.30 również sprzed kościoła. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostanie odprawiona o godz. 12.30. Liczymy, że pielgrzymka tradycyjnie przyciągnie tłumy naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków i jak co roku uda się nam stworzyć niepowtarzalną atmosferę modlitwy i wspólnoty. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

5. Również w środę zainaugurujemy w naszym kościele nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane przez cały maj codziennie o godz. 18.30.

6. Msza święta na rozpoczęcie nabożeństw majowych przy kapliczce u zbiegu ulic Matejki i Chopina zostanie odprawiona w środę o godz. 19.30.

7. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu odprawimy według już zmienionego porządku niedzielnego, tzn. z ostatnimi dwiema Mszami o 19.00 i 21.00. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinę Świętą dla chorychs i seniorów. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek podczas każdej Mszy świętej. W sobotę o 8.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót.