Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

29 XI 2020 – I Niedziela Adwentu

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 8.00.

 2. Jutro o godz. 7.00 po raz ostatni zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych wypominanych w naszym kościele w listopadzie.

 3. Od jutra zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Będą one sprawowane od poniedziałku do piątku o 18.30, a w soboty o 8.30. Pół godziny przed Roratami będziemy modlić się śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki, o 8.30 będzie Msza św., po niej wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

 5. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

 6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 6 zł.

 7. W poniedziałek upływa termin nadsyłania rozwiązań filipińskich łamigłówek dla dzieci i dorosłych. Losowanie wyłoni zwycięzców, dla których Restauracja „Podzamcze” przygotuje pyszne dania z dostawą do domu.

 8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim czasie:
 • śp. Adama Jasielca l. 87 z ul. Asnyka,
 • śp. Marka Komorowskiego l. 69 z ul. Słowackiego,
 • oraz śp. Jana Chochołowicza l. 68 z ul. 1 Maja.
  Dobry Jezu a nasz Panie…