Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

18 II 2024 – I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 8.00

2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w lutym. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub w kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

5. W środę, 21 lutego, będziemy obchodzić 223. rocznicę urodzin św. kardynała Newmana. Na naszej stronie filipini.eu będzie to początek trwającej 9 miesięcy Nowenny. Krótkie filmy, przygotowane przez ks. dra Piotra Cebulę, pomogą nam lepiej poznać osobę i myśl Newmana. Każdy kolejny miesiąc będzie analizą wybranego wezwania z Litanii do św. Johna Henry’ego Newmana. Cykl refleksji planujemy zakończyć w październiku, w rocznicę kanonizacji Kardynała. Polecamy serdecznie!

6. Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński, dedykowany dla par, który rozpocznie się w auli Jana Pawła II przy katedrze we wtorek 27 lutego o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w ostatnim czasie śp. Bogusława GÓRKĘ l. 61 z ul. Asnyka. Dobry Jezu a nasz Panie…