Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

24 I 2021 – III Niedziela Zwykła, Niedziela Słowa Bożego

 

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 8.00.

  2. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri.

  3. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w styczniu. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

  4. W przyszłą niedzielę o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Pierwsza fala syberyjskich mrozów już za nami. Staramy się, aby w naszej świątyni panował ciepły klimat sprzyjający przeżywaniu liturgii i zachęcający do modlitwy. Jednak z pewnym przerażeniem spostrzegliśmy, że Dzieciątko Jezus znajdujące się przed ołtarzem musiało ubrać ciepłe skarpetki. Meteorolodzy zapowiadają kolejną falę zimna i śniegu. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami przetrwamy mroźne dni i utrzymamy w naszym kościele ciepłą, rodzinną atmosferę, sprzyjającą modlitwie i skupieniu. Już teraz dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

  5. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

  6. W perspektywie zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej, które przypada 2 lutego, a także obecnego roku poświęconego Św. Józefowi – Patronowi dobrej śmierci – przed kościołem można nabyć gromnicę z wizerunkiem Matki Bożej i Św. Józefa. Cena gromnicy to 18 zł.
  1. W nawiązaniu do dzisiejszej homilii zachęcamy do podzielenia się z nami przeżywaniem w Waszych domach Niedzieli Słowa Bożego. Zdjęcia, refleksje, zapisane cytaty z Pisma Świętego można wysyłać na naszą stronę filipini.eu i na naszego Facebooka.

  2. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Martę Gniadek l. 60 z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…


P O L E C A M Y: